,

Yavru Kediler İçin Mama Seçimi

Yavru kediler ilk bir senesi oldukça önemli olan bir dönemdir. Kedi bu dönem de bebeklikten gençliğe sonrasında da yetişkinliğe geçer. Gerekli olan besinleri alarak da sağlıklı bir şekilde hayata hazırlanır. Bu nedenle minik kedinize bakarken doğru bir beslenme planı oluşturmanız gerekir. Yavru kediler için mamadoğru seçilmelidir.
Yavru kediler yetişkinlere oranla iki kat daha çok enerji ihtiyacı vardır. Minik kediler 6 ya da 8 hafta arasında sütten kesilirler. Sonrasında dışarıdan besin almaya başlarlar. Hızlı bir büyüme dönemi olduğundan kediciği günde en az 3 ya da dört kez beslemeniz gerekir. Minik kediciğe daima taze su vermeniz gerekir. Az ve sık bir şekilde beslediğiniz kedi zamanla sağlıklı bir şekilde büyür.
Kuru mama ya da konserve oda sıcaklığında birkaç saat bırakılırsa lezzetini kaybeder. Bu nedenle kedinin tüketmediği mamanın hemen kabından alınması gerekir.
Kedi Taşıma Çantası Seçimi
Kedi taşımaçantası şimdilerde insanların sıklıkla tercih ettiği bir üründür. Özellikle de tatile giden ve evinde kedisine bakacak kimsesi olmayan insanlar bu çantaları kullanırlar. Şimdiler de her kedi boyutuna ve kilosuna göre üretilmiş çantalar bulunmaktadır. Bu çantalar ile artık kedileri rahatlıkla beraberinizde istediğiniz yere taşıyarak bakımını gerçekleştirebilirsiniz.
Kedi taşıma çantası seçerken bazı özelliklere dikkat edilmelidir. Seçilecek kedi çantası delikli, rahat, dayanıklı ve kolayca temizlenebilen bir ürün seçimi olması gerekir. Kedi taşıma çantasını taşırken içerisine muhakkak gazete konulması gerekir. Böylece kedi kolayca ve temizce taşınır. İnternet üzerinden çeşitli kedi taşıma çantası modellerini inceleyebilirsiniz. Buna göre de bir kedi çanta seçimi yapabilirsiniz.
Kedi Kapısı Seçimi
Günümüzde kediler için birçok ürün üretilmiş durumdadır. Taşıma çantalarından kedi aksesuarlarına kadar birçok ürüne ulaşabilirsiniz. Evinde kendi besleyen insanlar kedinin eve kolayca girişi için kedi kapısı kullanılır. Şimdilerde birçok farklı ve modellerde kapılar için internet ortamını inceleyebilirsiniz. Kedi kapısıseçimi yapılırken şunlara dikkat edilmesi gerekir;

  • Kedinin boyutları ölçülmelidir.
  • Kapının doğru bir yerinin belirlenmesi gerekir.
  • Sonrasında kapının konumları işaretlenir.
  • Matkap alarak kesim işlemine başlanır.
  • Açıklık kesilir.
  • Kesilen tahta parça kapıya monte edilir.
  • Delik kısmına kedi kapısı konulur.

Bu şekilde bir yol izledikten sonra kedi kapınızı doğru bir şekilde monte etmişsiniz demektir. Doğru monte ile kediniz artık rahat bir şekilde kapıyı kullanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.