,

Word Dosyasındaki Yazıyı WordPress Siteye Ekleme

WordPress Wordden Yapıştır

Office word dosyasında hazırlanmış bir yazı ve yazı resmi wordpress siteye eklenebilir.  Office word 2013 ve üzeri sürümlerde Word içeriğini web günlüğü olarak yayınlama diye özellik var. Bu özelliği kullanarak WordPress, blogger gibi yazılıma sahip sitelere bir tıklamayla  içerik eklenebiliyor. Özelliğin en güzel tarafı içi yazı içerisindeki resimleride otomatik yüklemesi.

Peki WordPress’e Eklemesi İçin Nasıl Ayar Yapacağız?

Word de DOSYA- KAYDET VE GÖNDER – WEB GÜNLÜĞÜ OLARAK YAYINLA  sırasıyla bunlara tıkladıktan sonra wordpress seçeniğini seçip ve ileri tıklayın

 Word Dosyasındaki Yazıyı WordPress Siteye Ekleme

 

 

 

 

 

Blog url kısmına site adresiniz/xmlrpc.php  olarak yazın. kullanıcı adı ve şifre kısmına wordpress kullanıcı adı ve şifrenizi yazınız ve tamama tıklayınız. Bu ayar sitenizile Wordarasındaki bağlantıyı oluşturacaktır.
 Word Dosyasındaki Yazıyı WordPress Siteye Ekleme

 

 

 

 

 

Yayızı yazdıktan sonra DOSYA- KAYDET VE GÖNDER – WEB GÜNLÜĞÜ OLARAK YAYINLA(çift tıklayın) yaptıktan sonra yazınız birkaç saniye içinde wordpress sitenizde yayınlanacaktır.

 

Yazı yayınlarken ” enter post title here” kısmına yazı başlığını yazınız.

 Word Dosyasındaki Yazıyı WordPress Siteye Ekleme

 

 

 

 

NOT: Eğer hesap bağlantı ayarı kurarken hata alırsanız xmlrpc.php dosyanızı kontrol edin. Bazı güvenlik eklentileri bu dosyayı silebiliyor. Eğer bu dosya yoksa wordpressi indirip ana dizindan dosyayı sununuza yükeyiniz. Dosya ismini değiştiripte yükleyebilirsiniz(eğergüvenlik eklentisi dosyanızı siliyorsa). Değiştirdiğiniz isme göre hesap kaydederken  site adresiniz/xmlrpc.php kısmınıda ona göre yazarsınız.

Yorum 4

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.