,

Sokak Kedisini Eve Almak – Eve Alıştırmak

 Sokak Kedisini Eve Almak - Eve AlıştırmakSokakta binlerce kedi var. Bu kedilerin birçoğu hastalanarak ölmektedir. Sokakta bir kedi gördük kediye acıdık veya çok sevimli bulduk eve alıp evde beslemek istedik ne yapmalıyım, kediyi nasıl eve alıştırmalıyım diye düşünüyorsanız size yardımcı olalım. Sokak kedisi eve nasıl alıştırılır anlatalım.

Sokaktan kedi yakalamayı düşünüyorsanız vahşi kedilerden uzak durun. İnsanlara alışkın kedileri eve almanız onların size  adepte olmasını hızlandıracaktır. Vahşi kedileri eve alıştırmak oldukça zordur ama sabrederseniz zamanlavahşi kedide eve alışabilir.

Kediyi yakalarken sizi ısırabilir veya tırmalayabilir. Bu nedenle uzun kollu giyininin,  pantolon giyinin. Kediye yaklaştığınızda tıslama, öksürme, gözlerde kızarıklık gibi haller görürseniz kediden uzak durun. Kedi kuduz olabilir hasta olabilir sizi tırmalayarak sizede hastalık bulaştırabilir. Bu haller  yoksa kediyi yakalamaya hazırlanın.

 Sokak Kedisini Eve Almak - Eve Alıştırmak

Kediye 10 mt uzaklıkta biraz bekleyin kedi size alışssın onu ürkütmeden incitmeden yavaşca yaklaşmaya çalışınız.

 

 

 

 

 Sokak Kedisini Eve Almak - Eve AlıştırmakKediye yemek uzatınız. Elinizdeyken yemezse yakın mesafede bırakıp kedinin gelip yemesini bekleyiniz. Elinizden de yemek uzatarak kedinin size yaklaşmasını sağlayın.

Kediyi yakaladıktan sonra veterinere giderek aşılarını yaptırınız. Veteriner kuduz, pire,kene gibi kontrolleri yapacaktır.

 

 Sokak Kedisini Eve Almak - Eve AlıştırmakKediye sevgi gösteriniz onu çoksa seviniz boynunun altını okşayınız.  Evinizde kedinize güzel bir yer ayarlayınız.

 

 

 

1 Yorum

Cevap Yazın
  1. Ben de sokak kedisini eve alayım dedim biraz uğraştırdı ama bir kaç gün sürekli yemek verince alıştı. Artık benden kaçmıyor. Güzel bir kedim oldu çok sevimli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.