SİZİ UNUTMADI!

Uzun bire süre sonra sizleri üzmek zorunda kalacağım. Eğitim hayatımıza 3 ay ara vermiştik arkadaşlar. Ama artık büyük bir bölümünü yedik. Yani çoğu gitti Azı kaldı. Şu anlarda ilkokula başlayacaklar kayıtlarla, ortaokula başlayanlar düşündüren tercihlerle ve liseye geçenler ,teog savaşçıları, yerleştikleri okullara bakıyor. İstediği okula yerleşemeyenler ise nakil isteyeceklerini söylüyor. Evet gelelim okullara ne kadar kaldı. Şu andan itibaren yaklaşık 36 gün var kısacası 1 ay 6 gün. Şimdiden okul hayatına tekrar devam edeceklere BAŞARILAR DİLİYORUM.

Shellden 10 TL’ye Lezzetli Deli2Go Sandviçi

Shellden  10 TL’ye Lezzetli Deli2Go Sandviçi

Deli2Go Sandviçi

Shell Select marketlerde uzun süredir satılmakta olan Deli2Go sandviç menüsü Ramazan boyunca iftar ve de sahur boyunca yolda olanlar içinde hızlı ve de lezzetli bir seçenek olarak insanların karşısına çıkmaktadır. Farklı damak tatlarına son derece uygun olan lezzetli menülerle beraber yolculuk anlarınızda keyif katmaya devam eden Shell, Deli2Go Sandviç Serisindeki on bir çeşit ile Ramazan ayı boyunca yepyeni bir kampanyalarla misafirleriyle buluşmaktadır. Akaryakıt kampanyaları olarak Shell Select Marketlerinde paket içerisinde iki tane nefis ve de taptaze Deli2go sandviç ve buz gibi 450 ml Coca – Cola, sadece 10 TL den satışa sunulmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz için etkileyici ve ilgi çekici bir kampanyadır. Bu kampanya siz değerli misafirlerimizin oldukça seveceği bir kampanyadır.

Deli2Go Sandviçlerinin Özellikleri

Özel şefler ile çalışılarak tasarlanmış olan yepyeni lezzetlerdeki on bir farklı çeşit lezzetler içerisinde barındırılan Deli2go sandviçlerde, taze ve de kurutulmuş domates, yüksek süt oranı içeren taze kaşar, beyaz peynir, mozzarella, mısır, marul vb. gibi hem besleyici hem de oldukça lezzetli malzemeler ile yapılmaktadır. Sandviçlerin farklı sos alternatifleri de bulunmaktadır. İçinde çok fazla doyurucu yüksek lifli çavdar bulunan ekmeklerden yapılmakta olan Deli2Go sandviçler tazeliğini çok uzun süre korumaktadır. Shell, beş gün raf ömrüne sahiptirler ve kendi özel karton ambalajlarında satılmakta olan Deli2Go sandviçleri, yollarda olan herkes ile oldukça lezzetli bir ara öğün seçeneği olarak sizlerle buluşmaktadır. Shell akaryakıt kampanyaları nefis ve lezzetli kampanyalar sunmaktadır. Shell mobil uygulaması telefona indirildikten itibaren ‘Tekliflerim’ kısmında ki kampanya kodu kullanılarak 1 Temmuza kadar sürecek kampanyadan yararlanılabilmektedir. Kampanyaya katılan Shell Select marketlerin bulunduğu istasyonlar, Shell mobil uygulamasın da ‘Tekliflerim’ kısmında bulunmaktadır.

Hatem Ben Arfa mı, Lucas Lima mı?

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Asbaşkanı Sayın Avukat Şekip Mosturoğlu bildiğiniz üzere bu akşam Ntv Spor’da Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova’nın %100 Futbol isimli programına konuk oldular.

Programda Fenerbahçe’ye ve Fenerbahçe transfer gündemine ait bazı konular ele alındı ve bu konular içerisinde en çarpıcı olan Başkan Aziz Yıldırım’ın ele aldığı Lucas Lima ve Ben Arfa hakkındaki sözleri idi.

Aziz Yıldırım “Ben Arfa’nın brüt 13 Milyon euro alacağı varmış, kendisi öyle diyor. Bu sorunu çözersem gelin görüşelim” dedi ve bekliyoruz dedi.

Lucas Lima içinse “Oyuncu Santos’un sözleşmeli oyuncusu ve Santos bırakmak istemiyor” sözlerini sarf etti.

Geceye damgasını vuran sözleri ise “İstesek ve ihtiyaç duysak alırız. Alacak paramızda var. ” sözleri oldu.

Taraftarlar arasında “İki oyuncu da gelmeyecek” sözleri konuşulsa da ben #MustafaHoca olarak diyorum ki bu iki isim eğer gelmeyecek olsa Başkan Aziz Yıldırım asla konuyu açmaz, soruya cevap vermez, bu soru sorulsa dahi geçiştirir giderdi! Şu an taraftarlar arasında transfer zor düşüncesi hakim oldu ve bu da olası bir transferde yerini “Büyük Başkan”a bırakacaktır…

Şahsım adına söylemek gerekirse ve duyumlarımdan hareketle konuşmak gerekirse Ben Arfa transferinin gerçekleşeceğini ancak Lucas Lima konusunda belki transfer sezonunun son günlerinde bir şeyler olabileceği ancak bu transfer döneminde transfer edilmezse bir daha asla gelmeyeceği fikrindeyim.

Kansızlık (Anemi) Belirtileri!

Anemi dediğimiz kansızlık hastalığı başta demir eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Gebelik sürecinde anne adayları yeterince demir içeren besinler tüketmeli bu sayede de kansızlığa engel olunabilir.

Süt içmek bu konuda oldukça önemlidir. Süt kalsiyum ve demir açısından çocuğunuzun gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. İlk 6 ay anne sütüne önem verilmelidir. Ayrıca anne adayları gebelik boyunca çaydan uzak durmalıdır çünkü çay, demir emiliminin gerçekleşmesini engellemektedir. Kansızlık belirtileri nelerdir?

Anemi Belirtileri Nelerdir?

– Cildin soluk gözükmesi- Gereğinden çabuk yorulma- İştahsızlık- Derslerde unutkanlık, başarısızlık

Türkçeye nasıl çalışılır? YGS-LYS

Ygs Türkçe dersine nasıl çalışılır? Lys Edebiyat Türkçe konularına nasıl çalışılır? detaylar yazımızda…

Türkçe soruları gerek ygs sınavında gerekse lys edebiyat sınavında karşımıza gelmektedir. TM ve TS alanı öğrencilerinin puanlarını özellikle etkileyen Türkçe soruları birçok öğrenciyi zaman zaman zorlamaktadır peki Türkçe sorularından daha fazla net çıkarmak için ne yapmalıyız? nasıl çalışmalıyız?

Türkçe dersi önce konuya çalışılıp ardından bol soru çözmekle halledilebilir. Özellikle paragraf soruları Türkçe netlerinizi belirleyen en önemli sorulardır paragraf yapamayanlar bol soru çözmek zorundadır bu sayede istediğiniz netlere ulaşacaksınız.

Cristiano Ronaldo'nun Manchester United Kariyeri!

Cristiano Ronaldo golleri, Ronaldo Manchester United, Cristiano Ronaldo Manchester United ilk maçı …

Dünyanın en iyi oyunculardan olan Ronaldo rakibi Messi ile en iyi oyuncuya aday kimine göre en iyisi Messi iken kimine göre de bu isim Cristiano Ronaldo. Manchester United kariyeri boyunca rakip filelere 118 gol atan Cristiano Ronaldo, bu gollerin çoğunu ceza sahası içinde kaydetti.

Manu kariyerinde frikikten gol atma yüzdesi %11 olan ünlü futbolcu büyük başarı elde etti. Penaltı gollerine baktığımızda gollerinin 17’sini penaltıdan kaydetti. 

Manu kariyeri boyunca 34 asist yapan Ronaldo’ya en çok gol attran isim ise 16 asist ile Ryan Giggs oldu.

KAYBETME KORKULARIMIZDAN KURTULMAK MÜMKÜN

Merhaba Arkadaşlar , Bu gün sizlere benim de bizzat yaşadığım ve hastalık konusu olarak araştırmak istediğim benim gibilerin kanserinden bahsedeceğim …

Bunun adı Kaybetme korkusu ;

Bir göz atalım

Kaybetme korkusu, insanların sahip olduklarını kaybetmek istemedikleri zamanlarda yaşanan bir duygudur. İnsanların yaşadığı en büyük korkular arasında yer alır. Bu durum sahip oldukları mutluluğu kaybetmek, yalnız kalmak istememeleri ve sevdikleri kişiden ayrı kalmak istemediklerinden kaynaklanabilir. Bu duygu dozunda olduğu sürece, ilişkiye motive olmayı arttırır ve enerjik bir yapıya neden olur. Ancak bu duyguda aşırıya kaçıp, hayatı zindana çevirecek dereceye ulaştığında mutlaka destek alınarak düzeltilmesi gerekir. Bu durumda bu korkular, rahatsızlık meydana getirecektir. Daha ileriye giderek anksiyete bozukluğuna neden olabilir. Bunun nedenlerine inerek, giderilmesi gerekir. Kaybetme korkusu sevdikleri kişileri kaybetmekten, sahip olunan konumu kaybetmeye kadar, farklı alanlarda yaşanabilir. Yaşamda bireylerde başlayan bu korku, yaşamın tüm yönetim alanlarında görülür.

Asıl sorun ise başa çıkma yöntemleri … Bunlar aşağıda sıralandı ben başaramıyorum umarım siz başarabilirsiniz !

Benim hissettiğim maddeleri aşağıda işaretledim…

Kaybetme korkusuyla baş etmenin yolları nelerdir?

  • Bunu tek başına halletmek yerine, profesyonel destek almak gerekir.
  • Bunu çözebilmek için, kararlı olun.
  • Karşınızdaki kişinin hayatına müdahale etmeyi, onu değiştirmeyi, kontrolü altına almayı bırakarak, kendinize önem vermeye başlamalısınız.
  • Kişi kendi sorunlarına odaklanmalı, ihtiyaçlarını gidermelidir.
  • Hayatına renk katmak için, hobiler edinmeli, kurslara katılmalıdır.
  • Spor yaparak, düşüncelerinden uzaklaşmalı ve ruh sağlığını düzeltmelidir.
  • Kaybetmekten korktuğunuz kişiyle sürekli olarak birlikte olmaktan kaçının.
  • Varlığınızın başkasına bağlı olduğu düşüncelerinden sıyrılın.
  • Bencil olmaya özen gösterin.
  • Yalnız kalmaktan korkmamak için, benliğinizle iletişim kurarak, güçlü olmaya gayret edin.
  • Kendinizi zavallı, korkak, kurtarıcı ve koruyucu olarak görmekten vazgeçin.
  • Sevdiğiniz kişilere istemediklerinizi, beğenmediklerinizi, yapmaktan korktuklarınızı söylemekten çekinmeyin.
  • Kendinizin bu dünyada tek olduğunu unutmayın ve kıymetinizi anlayın.

İnstagram Biosu İçin Harika Sözler

  • Ya aşık olur, ya nefret edersin. Ben sende ikisini de başardım.
  • Benim yaşayacağım ne varsa, seninle olsun istiyorum.
  • Hiç anlamadın değil mi? Senin için kaç kere hiç olduğumu?
  • Seversin kaybedersin. Dürüst olursun kaybedersin. İyi niyetli olursun kaybedersin. Yardım edersin kaybedersin. Ne yaparsan hep kaybedersin.
  • Benim de kötü huylarım vardır. Mesela gözümden düşenin, üstüne basarım.
  • Sarılınca geçmicek mi.
  • Bir insan aşık olursa, kıskanır, bağırır, kısıtlar, hesap sorar, sahiplenir. Ama anlayana işte.
  • İlerde güzel günler göreceğiz demişlerdi daha ne kadar gideceğiz.
  • Sevme öyle kıskanır geceler.
  • Bende sahiplenme problemi var, mesela birini sahiplenmeye kalktığımda etrafındaki herkesi yakasım geliyor.
  • Biri girmiş aklına, beni unutmuşsun.
  • Kalkıp gidemediğimiz yerlere dalıp gideriz..
  • Şarkı güzel dedi, o şarkıda sen varsın tabiki de güzel.
  • Sonunda her şey yoluna girer elbet. Ama bil ki canın yanmadan mutlu olamazsın..
  • Kimseye kendinizi acındırmayın..
  • Mükemmel olmayabilirim. Evet en azından sahte değilim.
  • Rahmetin kapısı her an açık. Senin kapın açık mı? Sen ona bak!
  • ‘Hayırlısı’ diye bir kelime var ki; bütün kaygıları yok ediyor.
  • Nasip; çok güzel bir ihtimaldir.. Allah ne yazdıysa o olur..
  • Sevgili günlük; Sen yaz bu defa. Sen anlat yaşadıklarını. Benim yaşayamadıklarımı, göremediklerimi sen anlat. Ömrümü anlat bana, hatırlat sevdiklerimi…
  • Ömürlük olsun.
  • Seni hep seveceğim! Geçelim bunu…
  • Oluruna bırak, olmazsa tekrar bırakırsın.
  • Sevilmek için yalvarıyoruz çağa bak!
  • Önemsediğim tek bir şey var, o da artık hiç kimseyi önemsiyor olmam.
  • Herşeyi geçtimde, en çok kalbimde duruşunu severdim…
  • Sana gitme demeyeceğim, ama gitme.
  • Tahmini ne zaman aşık olursun bana?
  • Sen uyurdun. Bilmezdin, ben uzaklardan üstünü örterdim her gece.
  • Adındaki harf kadar alfabem.
  • Beklersen, gelmez.
  • Sevmezsen sevme lan! Ya da sev ya.
  • Eğer konuşmak isteseydi bir yolunu bulur mesaj atardı.
  • Bütün kadınlar melektir aslında. Sadece kanatları kırıldığında süpürgelerine binerler. Hepsi bu.
  • Yarından bir şeyler beklemekle geçiyor ömrümüz.

Efermag kullananlar

Efermag magnezyum eksikliğinde kullanılan bir ilaçtır. Sık sık kramp rahatsızlığı olanlara da bu ilaç verilmektedir.

Bu ilac ile alaklı diğer sitelerde yapılan bazı yorumları diğer sitelerden alarak sizinle paylaşayım.

Selam kızlar kramplar için magnezyum olatak efermag kullanan var mı?”

Ben kullanıyorum.. magnorm kullaniyordum tadini hic sevmedim. Efermag daha icilebilir

“gebelikte oluşan krampların giderilmesi için kullanılır”

 

Magnezyum ihtiyacı en çok hangi besinlerde vardır ?

Magnezyum işlenmemiş doğal içme sularında, bol miktarda maden sularında, ve bezelye, ıspanak, pazı gibi koyu yeşil renkli bir çok sebzelerde de bol miktarda bulunmaktadır.

 

Magnezyum Eksiklik Belirtileri Nelerdir?

Magnezyum yetersizliği stres, sinirlilik, psikolojik değişimler, yorgunluk, iştahsızlık, kas krampları, uyku sorunları, kalp ritminde bozulmalar, koroner spazm,  adet öncesi şikayetler, böbrek taşı, zihinsel konsantrasyonda azalma gibi belirtiler gösterir.

Bedenlerimizde daha fazla denge yaratmak için ne yapabiliriz? Beslenmemize bir dizi sağlıklı besini ekleyerek, yaşantımızdan magnezyum tüketici etkenleri elimine ederek ve beslenme planımızı magnezyum içeren besinlerle  tamamlayarak genel sağlığımızı iyileştirebiliriz.

 

Magnezyumun Faydaları Nelerdir ?

 

Enerji gerektiren bütün metabolik olaylarda magnezyum minerali önemli rol oynar. Magnezyum olmadan vücutta enerji dönüşümü gerçekleşmez.

Magnezyum ikinci bol miktarda hücrelerarası mineraldir ve her hücrenin enerji üretiminde kritik rol oynar. Enerji verici reaksiyonların meydana gelmesini sağlaması magnezyum yararları arasındaki en önemli etkisidir. Enerji üretimini tetikleyen enzimler magnezyuma bağımlıdırlar ve eksikliği kronik enerji eksikliği olarak ortaya çıkabilir. Birçok kronik yorgunluk hastalarının alyuvarlarında düşük magnezyum düzeyleri vardır ancak magnezyum takviyesi kullanmanın kronik yorgunluğu azaltmaya ve enerji düzeyini artırmaya yardımcı olduğu görülmektedir

Kaybolan Köpek Nasıl Bulunur

KÖPEĞİNİZ KAYBOLDU. PEKİ NELER YAPMALISINIZ ? İŞTE CEVABI BURADA

Eğer köpeğiniz kaybolduysa umutsuzluğa kapılmadan önce hemen harekete geçmelisiniz. Umutsuzluğa kapılıp kendinizi durduk yere bunaltmamak gerekir. Köpeği kaybolan çoğu kişi sadece duvarlara ve direklere yapıştırdığı KAYIP ilanı ile köpeğini aramaya çalışmaktadır. Kayıp ilanı asmakla birlikte yapabileceğiniz diğer şeyleri sıralayalım.

1) Köpeklerin koklama duyuları çok kuvvetli olduğu için, evinizdeki kişilerin eşyalarından birkaçını köpeğinizi son gördüğünüz yere koymalısınız. Eğer köpeğiniz tekrar koku alabilirse, tekrar oraya gelme ihtimali oldukça yüksektir.

2) Ayrıca evdeki kişilerin eşyaları değil, köpeğinizin sevdiği eşya ve oyuncakları da en son görüldüğü yere bırakmak çözüm olabilir.

3) En son görüldüğü yere, bir kaba bir miktar su koyarak eşyalarla birlikte bırakabilirsiniz. Çünkü köpeğinizin su bulma ihtimali yemek bulma ihtimalinden düşün olduğu için, köpeğinizin oraya gelmesi yüksek ihtimaldir.

4) Son olarak söylenebilecek şey sabırlı olmaktır. Bu durumda siz elinizden gelen her şeyi yaptıktan sonra sabretmesini bilmelisiniz. Çünkü köpeğinizin nasıl ve nereden çıkacağını bilemezsiniz.

Samsung Telefon Bu Cihaz Sıfırlandı Sorunu Kesin Çözümü

Telefon kurulumu yaparken veya format sonrası aşağıdaki gibi uyarı alıyorsanız. Sorunun kesin çözümünü size anlatacağım. Galaxy A5 telefonda denedim 15-20 dk sorun çözüldü.

Bu cihaz sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihazda senkronize edilen bir Google Hesabı ile oturum açın. 

” lütfen bu cihazın sahibinin hesaplarından birini kullanarak oturum açın samsung “

 

Bu sorunun çözümü için ingilizce bir videoyu izleyerek adım adım takip ettim. İngilizce bilmeseniz de ekranda yapılanları takip ederek sizde sorunu çözebilirsiniz.

 

Bu yazıda  bütün indirme linklerini paylaşabilirim yalnız bu işlemleri bilgisayardan değil telefondan yapmanız gerekiyor. Bu sebeple videoyu takip ederek söylenen adreslerden uygulamaları indiriniz. Zorlandığınız yerde yardımcı olurum.

1- RealTerm 2.0 programını bilgisayarınıza indirin ve programa çift tıklayarak kurulumu gerçekleştirin. TIKLA İNDİR

2- Samsung Andorid Driver bilgisayarınıza indirin . TIKLA İNDİR

3- Telefonunuza USD kablo ile bilgisayarınıza bağlayın.

4-  Telefonunuza sim kartı takılı olmalıdır.

Diğer adımları videoyu takip ederek yapınız.

https://www.youtube.com/watch?v=FVmcr13qDkI

Google Account Manager 6.1 APK İndirmek için TIKLA

Quick Shortcut Maker V2.4 İndirmek için TIkla

80 Cd İngilizce Video Eğitim Seti İndir ( Daylight )

Dershane ortamında konu konu anlatışmış ingilizce eğitim setidir. ingilizce öğrenmek ve geliştirmek için güzelce hazırlanmış video sitesidir. 4 ayrı hoca ile 80 Cd lik set oluşturmuşlar.

 

Aşağıda indirme linklerini ve Cd leri satın alma linklerine bakabilirsiniz. Eğitim setindeki konular aşağıdaki gibidir.

1) Elementary Verb to be
2) Elementary Verb to be 2
3) Elementary 3: Simple present tense
4) Elementary 4: Countuncount tense
5) Elementary 5: Simple past tense
6) Elementary 6: Simple present tense _ simple past tense (uygulamalı örnekler)
7) Elementary 7: Comparatives and superlatives
8 ) Elementary 8: Fature tense , Adjectives adverbs
9) Elementary 9: Present perfect tense _ prensent continuous tense
10) Elementary 10: Prensent continuous tense
11) General Topics in Elementary: Days, months, seasons, tıme,Have/have got has/has got, infinitive of purpose
12) General Topics in Elementary 2: Countable _ uncountable _ isimleri çoğul yapma
13) General Topics in Elementary 3: English Alphabet, CountryNatıonalıty jobs, phone numbers, tarih okuma, Reflexive Pronouns, Simple Past Tense irregularregular verbs, Silent Letters, Directions, Translation Methods Sentences
14) Vocabulary
15) Vocabulary
16) Translation Methods Lesson 1 (Turkish English çeviri metotları)
17) Translation Methods Lesson 2 (Daily expressions _ simpe present tense)
18) Translation Methods Lesson 3 (a:Countable _ uncountable nouns b:some, any,much, many c: cancould)
19) Translation Methods Lesson 4 (Paste tense)
20) Translation Methods Lesson 5 (Comparatives _ superlatives adjectives and adver
21) Translation Methods Lesson 6 (Present Continuous Tense _ Fature tense)
22) Preıntermediate 1: Past continous tense
23) Preıntermediate 2: Artickle no article
24) Preıntermediate 3: Gerunt _ infiinvite
25) Preıntermediate 4: Past perfect tense
26) Preıntermediate 5: Past perfect continuous
27) Preıntermediate 6: Passive Voice
28) Preıntermediate 7: ıf clauses
29) Preıntermediate 8: Something, anything, everthing
30) Preıntermediate 9: Adjectives, wh/questions
31) Preıntermediate 10: Used to, adjectives(ing/Ed), hot verbs
32) Vocabulary
33) Vocabulary
34) Translation Methods Lesson 7 (Present perfect tense _ past continuous tense)
35) Translation Methods Lesson 8 (Present Perfect Contiunous Tense _Past Perfect Tense)
36) Translation Methods Lesson 9 (If clause, passive voice)
37) Translation Methods Lesson 10 (Prepositon)
38) Translation Methods Lesson 11 (Prepositon 2)
39) Translation Methods Lesson 12 (Modal verb, Gerundınfinitives
40) Translation Methods Sentences
41) Essay Witting
42) State Verb
43) Modals (must, have to ,should, may, modal speculation)
44) Vocabulary: ıntermediate Words Part 1
45) Vocabulary: ıntermediate Words Part 2
46) Vocabulary: ıntermediate Words Part 3
47) UPPER ıNTERMEDıATE: Future Continuous Tense, Future Perfect Tense, Future Perfect Continuous Tense, Causatives
48) Reported Speech(ındirect Speech)
49) Report speech
50) Structures (it is time, it was time, no sooner, scarcely, hardly, wouldrather, prefer)
51) Structures (it I +to V1)(neither, nor _either or, not only _ but also)
52) General Translations Examples
53) General Translations Examples 2
54) Tense Comparison
55) Passive infinivite, Passive Voice
56) Passive infinivite 2
57) Advanced Level: Conjunctions (coordinating, subordinating)
58) Advanced Level: Conjunctions 2(coordinating, subordinating)
59) I wish(keşkeli cümleler)
60) Gerund _ infinivite (There is no point on. ıt is no use, it is no goog, it is worth)
61) Realivite clause
62) Participles (reduction of realivite clause)
63) Noun clause
64) Subjunctives(verbs, adjectives, nouns)
65) Adjective complements
66) Countables _ uncountables
67) Structures (when, while,before, as soon as, as long as , once, by the time)
68) Question Tags, Neither/NorEitherTooSo)
69) Gerunds & ınfinivites
70) Vocabulary
71) ıf clause (eğerli cümle kalıpları)
72) KPDS örnekler, KPDS teknikleri ve içerikleri
73) Türkçe-ıngilizce-Türkçe çeviri ( kpds translation)
74) Rephrase Sentences ( ıngilizceden ıngilizceye çeviri)
75) Okuma Parçaları ve okuma teknikleri
76) KPDS, YDS ve ÜDS de çıkan “farklı cümleleri bul” konuları (Find the different sentece)
77) KPDS , YDS uygulamaları (Duruma uygun düşen ifade)
78) Kelime Bilgisi 1 (çeşitli sınavlara hazırlık için kullanılan belli başlı kelimeler ve onların cümleleri ile ilgili…..)
79) Kelime Bilgisi 2
80) Redhouse Sözlük

 

Eğitim Setini İndirme linkleri:

İndir 1 Tek Link

İndir 2 Tek Link

CD CD indirmek isterseniz aşağıdaki linklerden indiriniz.

 

http://turbobit.net/9ne6mbsoakmq/Daylight_CD-1.WT.rar.html
http://turbobit.net/x3fy4wiuiojk/Daylight_CD-2.WT.rar.html
http://turbobit.net/539sm1vh3fiz/Daylight_CD-3.WT.rar.html
http://turbobit.net/o6092yu89jjb/Daylight_CD-4.WT.rar.html
http://turbobit.net/uf6g6vzdjc2m/Daylight_CD-5.WT.rar.html
http://turbobit.net/ypglu92hl1nk/Daylight_CD-6.WT.rar.html
http://turbobit.net/nr09ke0hcso1/Daylight_CD-7.WT.rar.html
http://turbobit.net/gsji85f93j2f/Daylight_CD-8.WT.rar.html
http://turbobit.net/57jhy2yz7ewa/Daylight_CD-9.WT.rar.html
http://turbobit.net/wfqjsx99cem7/Daylight_CD-10.WT.rar.html
http://turbobit.net/99ug2gv72eud/Daylight_CD-11.WT.rar.html
http://turbobit.net/82eddl6kfvs6/Daylight_CD-12.WT.rar.html
http://turbobit.net/jd6bqvqjp5yt/Daylight_CD-13.WT.rar.html
http://turbobit.net/wykujldunm8i/Daylight_CD-14.WT.rar.html
http://turbobit.net/csa872nrbqxd/Daylight_CD-15.WT.rar.html
http://turbobit.net/3g4fyg00c0y5/Daylight_CD-16.WT.rar.html
http://turbobit.net/wc05wv0gfnjh/Daylight_CD-17.WT.rar.html
http://turbobit.net/4ypmenvgt1j6/Daylight_CD-18.WT.rar.html
http://turbobit.net/jl3uo7zp0k1f/Daylight_CD-19.WT.rar.html
http://turbobit.net/ynt5gz91f4ab/Daylight_CD-20.WT.rar.html
http://turbobit.net/a6e4j2f1vdhx/Daylight_CD-21.WT.rar.html
http://turbobit.net/vlhezm8fijj4/Daylight_CD-22.WT.rar.html
http://turbobit.net/9y8dn161at9y/Daylight_CD-23.WT.rar.html
http://turbobit.net/o9n0whg3a22m/Daylight_CD-24.WT.rar.html
http://turbobit.net/ezxfua8lo3k9/Daylight_CD-25.WT.rar.html
http://turbobit.net/gj102nsaul08/Daylight_CD-26.WT.rar.html
http://turbobit.net/tfxm3qkloclc/Daylight_CD-27.WT.rar.html
http://turbobit.net/mztm3bwe5bg1/Daylight_CD-28.WT.rar.html
http://turbobit.net/x0v2hq6t3l23/Daylight_CD-29.WT.rar.html
http://turbobit.net/dm1ek1dtacih/Daylight_CD-30.WT.rar.html
http://turbobit.net/gv14il8t0w79/Daylight_CD-31.WT.rar.html
http://turbobit.net/99oz0ltcgf3s/Daylight_CD-32.WT.rar.html
http://turbobit.net/cqvb6gbgga5l/Daylight_CD-33.WT.rar.html
http://turbobit.net/iwixv2kpr1qd/Daylight_CD-34.WT.rar.html
http://turbobit.net/k2362g65lxgy/Daylight_CD-35.WT.rar.html
http://turbobit.net/pnwrhlwnv6iu/Daylight_CD-36.WT.rar.html
http://turbobit.net/xs761kkfikk6/Daylight_CD-37.WT.rar.html
http://turbobit.net/aexv8edviaj8/Daylight_CD-38.WT.rar.html
http://turbobit.net/ylkcqn5fvyxg/Daylight_CD-39.WT.rar.html
http://turbobit.net/neb7iwb8ag5k/Daylight_CD-40.WT.rar.html
http://turbobit.net/dm4iweesijgo/Daylight_CD-41.WT.rar.html
http://turbobit.net/2ercjv6k9ujd/Daylight_CD-42.WT.rar.html
http://turbobit.net/xhkuxn9nle2z/Daylight_CD-43.WT.rar.html
http://turbobit.net/4rfkvsjaj1iu/Daylight_CD-44.WT.rar.html
http://turbobit.net/gmmwjzu0wawu/Daylight_CD-45.WT.rar.html
http://turbobit.net/rzfic278xgol/Daylight_CD-46.WT.rar.html
http://turbobit.net/rdzunr57s7dq/Daylight_CD-47.WT.rar.html
http://turbobit.net/2xzrrs55pog5/Daylight_CD-48.WT.rar.html
http://turbobit.net/dxv4pujsabkr/Daylight_CD-49.WT.rar.html
http://turbobit.net/2wuy31a6v10k/Daylight_CD-50.WT.rar.html
http://turbobit.net/ecqp2qtp33i6/Daylight_CD-51.WT.rar.html
http://turbobit.net/nvg70ajsmmcg/Daylight_CD-52.WT.rar.html
http://turbobit.net/8pvixrjap04s/Daylight_CD-53.WT.rar.html
http://turbobit.net/sc6j8cgugkok/Daylight_CD-54.WT.rar.html
http://turbobit.net/qe5la75a82eh/Daylight_CD-55.WT.rar.html
http://turbobit.net/rb3qblyr8cgb/Daylight_CD-56.WT.rar.html
http://turbobit.net/qa7ab1yi6mwq/Daylight_CD-57.WT.rar.html
http://turbobit.net/9ol009y66vin/Daylight_CD-58.WT.rar.html
http://turbobit.net/2x4w096rn20k/Daylight_CD-59.WT.rar.html
http://turbobit.net/wa31234tryx5/Daylight_CD-60.WT.rar.html
http://turbobit.net/7ladwcovd7r1/Daylight_CD-61.WT.rar.html
http://turbobit.net/4yrvoohvpz09/Daylight_CD-62.WT.rar.html
http://turbobit.net/foeo8jnmcprb/Daylight_CD-63.WT.rar.html
http://turbobit.net/igxmt5epe0kb/Daylight_CD-64.WT.rar.html
http://turbobit.net/m1i6aqkm1itp/Daylight_CD-65.WT.rar.html
http://turbobit.net/zp4z4f4n1i5w/Daylight_CD-66.WT.rar.html
http://turbobit.net/4jl6z34fob2g/Daylight_CD-67.WT.rar.html
http://turbobit.net/5nipu355h4ya/Daylight_CD-68.WT.rar.html
http://turbobit.net/g51lovkhu9m0/Daylight_CD-69.WT.rar.html
http://turbobit.net/133h532jbhpk/Daylight_CD-70.WT.rar.html
http://turbobit.net/7fairu4iqdgv/Daylight_CD-71.WT.rar.html
http://turbobit.net/lxegdmm6cj8v/Daylight_CD-72.WT.rar.html
http://turbobit.net/kpmxpdqepd39/Daylight_CD-73.WT.rar.html
http://turbobit.net/w283g7eo0lng/Daylight_CD-74.WT.rar.html
http://turbobit.net/86765ka52s8k/Daylight_CD-75.WT.rar.html
http://turbobit.net/za0141ajm2kk/Daylight_CD-76.WT.rar.html
http://turbobit.net/2z52nj0lrpx4/Daylight_CD-77.WT.rar.html
http://turbobit.net/xm3zt5ma6yv3/Daylight_CD-78.WT.rar.html
http://turbobit.net/tg7yv4bee9ea/Daylight_CD-79.WT.rar.html
http://turbobit.net/8pn86ppp8xqi/Daylight_CD-80…luk.WT.rar.html
http://turbobit.net/okkb201badtz/Daylight_Kitaplar.WT.rar.html

Eğitim Setini Satın Almak isterseniz 

TIKLAYIN

İplik İşletmesi Metal Ayırıcı Makinesi

1.      Çifte kıvılcım sensörü,

2.      Ayırma klapesi,

3.      CO2  söndürme ünitesi,

4.      Atık arabası,

5.      Isı sensörü,

6.      Metal sensörü.

Görevi;

Mamüldeki metali ve kıvılcımları ayırmada kullanılır.

Çalışma Prensibi;

Yangın Koruma

Çifte kıvılcım sensörleri, hava kanalındaki kıvılcımı, yanmakta veya tütmekte olan materyali detekte eder. Metal ve kıvılcım ayırıcı yanmakta veya tütmekte olan malzemeyi boşaltma klapesi vasıtası ile ateşe dayanıklı atık arabasının içine boşaltır. Malzeme arabanın içinde yanmaya devam ederse, bir ısı sensörü atık arabanın içindeki ateşi detekte eder.

Yangın ihbar merkezi otomatik olarak CO2 tüpünü devreye sokarak ateşi söndürür.

Metal Ayırma

Bir metal sensörü metal ayıracı içindeki kanalı gözetir. Sensör, malzeme akışındaki her türlü metali tespit eder. Eğer sensör metal tespit ederse, boşaltma klapesi açılır ve detekte edilen metal, atık arabasının içine boşaltılır.