SİZİ UNUTMADI!

Uzun bire süre sonra sizleri üzmek zorunda kalacağım. Eğitim hayatımıza 3 ay ara vermiştik arkadaşlar. Ama artık büyük bir bölümünü yedik. Yani çoğu gitti Azı kaldı. Şu anlarda ilkokula başlayacaklar kayıtlarla, ortaokula başlayanlar düşündüren tercihlerle ve liseye geçenler ,teog savaşçıları, yerleştikleri okullara bakıyor. İstediği okula yerleşemeyenler ise nakil isteyeceklerini söylüyor. Evet gelelim okullara ne kadar kaldı. Şu andan itibaren yaklaşık 36 gün var kısacası 1 ay 6 gün. Şimdiden okul hayatına tekrar devam edeceklere BAŞARILAR DİLİYORUM.

Hatem Ben Arfa mı, Lucas Lima mı?

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Asbaşkanı Sayın Avukat Şekip Mosturoğlu bildiğiniz üzere bu akşam Ntv Spor’da Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova’nın %100 Futbol isimli programına konuk oldular.

Programda Fenerbahçe’ye ve Fenerbahçe transfer gündemine ait bazı konular ele alındı ve bu konular içerisinde en çarpıcı olan Başkan Aziz Yıldırım’ın ele aldığı Lucas Lima ve Ben Arfa hakkındaki sözleri idi.

Aziz Yıldırım “Ben Arfa’nın brüt 13 Milyon euro alacağı varmış, kendisi öyle diyor. Bu sorunu çözersem gelin görüşelim” dedi ve bekliyoruz dedi.

Lucas Lima içinse “Oyuncu Santos’un sözleşmeli oyuncusu ve Santos bırakmak istemiyor” sözlerini sarf etti.

Geceye damgasını vuran sözleri ise “İstesek ve ihtiyaç duysak alırız. Alacak paramızda var. ” sözleri oldu.

Taraftarlar arasında “İki oyuncu da gelmeyecek” sözleri konuşulsa da ben #MustafaHoca olarak diyorum ki bu iki isim eğer gelmeyecek olsa Başkan Aziz Yıldırım asla konuyu açmaz, soruya cevap vermez, bu soru sorulsa dahi geçiştirir giderdi! Şu an taraftarlar arasında transfer zor düşüncesi hakim oldu ve bu da olası bir transferde yerini “Büyük Başkan”a bırakacaktır…

Şahsım adına söylemek gerekirse ve duyumlarımdan hareketle konuşmak gerekirse Ben Arfa transferinin gerçekleşeceğini ancak Lucas Lima konusunda belki transfer sezonunun son günlerinde bir şeyler olabileceği ancak bu transfer döneminde transfer edilmezse bir daha asla gelmeyeceği fikrindeyim.

Kansızlık (Anemi) Belirtileri!

Anemi dediğimiz kansızlık hastalığı başta demir eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Gebelik sürecinde anne adayları yeterince demir içeren besinler tüketmeli bu sayede de kansızlığa engel olunabilir.

Süt içmek bu konuda oldukça önemlidir. Süt kalsiyum ve demir açısından çocuğunuzun gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. İlk 6 ay anne sütüne önem verilmelidir. Ayrıca anne adayları gebelik boyunca çaydan uzak durmalıdır çünkü çay, demir emiliminin gerçekleşmesini engellemektedir. Kansızlık belirtileri nelerdir?

Anemi Belirtileri Nelerdir?

– Cildin soluk gözükmesi- Gereğinden çabuk yorulma- İştahsızlık- Derslerde unutkanlık, başarısızlık

Türkçeye nasıl çalışılır? YGS-LYS

Ygs Türkçe dersine nasıl çalışılır? Lys Edebiyat Türkçe konularına nasıl çalışılır? detaylar yazımızda…

Türkçe soruları gerek ygs sınavında gerekse lys edebiyat sınavında karşımıza gelmektedir. TM ve TS alanı öğrencilerinin puanlarını özellikle etkileyen Türkçe soruları birçok öğrenciyi zaman zaman zorlamaktadır peki Türkçe sorularından daha fazla net çıkarmak için ne yapmalıyız? nasıl çalışmalıyız?

Türkçe dersi önce konuya çalışılıp ardından bol soru çözmekle halledilebilir. Özellikle paragraf soruları Türkçe netlerinizi belirleyen en önemli sorulardır paragraf yapamayanlar bol soru çözmek zorundadır bu sayede istediğiniz netlere ulaşacaksınız.

Cristiano Ronaldo'nun Manchester United Kariyeri!

Cristiano Ronaldo golleri, Ronaldo Manchester United, Cristiano Ronaldo Manchester United ilk maçı …

Dünyanın en iyi oyunculardan olan Ronaldo rakibi Messi ile en iyi oyuncuya aday kimine göre en iyisi Messi iken kimine göre de bu isim Cristiano Ronaldo. Manchester United kariyeri boyunca rakip filelere 118 gol atan Cristiano Ronaldo, bu gollerin çoğunu ceza sahası içinde kaydetti.

Manu kariyerinde frikikten gol atma yüzdesi %11 olan ünlü futbolcu büyük başarı elde etti. Penaltı gollerine baktığımızda gollerinin 17’sini penaltıdan kaydetti. 

Manu kariyeri boyunca 34 asist yapan Ronaldo’ya en çok gol attran isim ise 16 asist ile Ryan Giggs oldu.

Youtube için video konu önerileri!

Youtube videolarım nelerle ilgili olmalı? Youtube’da hangi konulara yer verebilirim? Youtube video konuları…

Çoğu insanın internet üzerinden para kazanmak için başlıca  başvurduğu yerlerden biri  şüphesiz Youtube şirketidir. İyi para kazanmak isteyenler kaliteli, konusu ilgi çeken videolar yaparak takipçi kazanmaya çalışır.

Youtube kanalınız için takipçi olmazsa olmazlardandır peki bugün milyonlarca aboneye ulaşanlar bir anda mı bu kadar kitleye sahip oldular? tabi ki hayır! Gelin sizlerle bu işi nasıl başardıklarından bahsedelim.

Milyonlarca aboneye ulaşmak kolay iş değildir çoğu youtube kanalının bu sayılara ulaşmasının nedenleri kaliteli, ilginç konular içeren videolardır bu yüzden kanalımıza video yüklerken bir kez daha düşünmemiz gerekiyor.

Öncelikle internet üzerinde en çok ilgi çeken kanallar şunlardır: oyun kanalları , bilgi vermek için açılan kanallar , teknoloji ve spor kanalları , çizgi film kanalları , yemek kanalları ve makyaj , giyim , moda vb kanalları olarak sayabiliriz.

Yapmamız gereken daha doğrusu kendimize sormamız gereken şudur; İnsanlar en çok neyi merak ediyorlar? en çok hangi konulara ilgileri var? insanların ilgisini kanalıma nasıl çekerim? Ne tür videolar çeksem veya hazırlasam yoğun bir kitleye hitap etmiş olurum? Bu video insanlar üzerinde nasıl etki bırakır? onlara ne kazandırır?

Başlıca konu önerilerimi kategori altında değil de karışık olarak sunacağım sizin kanalınız hangi kategoriye uygunsa seçip hazırlayabilirsiniz.

Diyelim ki kanalınız askeri videolar içeren bir kanal o halde bir ülkeyi ele alalım örneğin bu ülke Türkiye olsun;

Türkiye’nin savunma sistemi , elinde bulunan envanterler , donanma gücü , olası saldırıda karşı koyabilirliği , atom bombası olup olmadığı , bir ülkeyle olası savaşta örneğin Rusya ile savaşması halinde ne kadar etkili olabilir? bunlardan bahsedebilirsiniz elbette bunlarla sınırlı değil ülkelerin askeri tatbikatlarını , bir tankının , uçağının  özelliklerini konu edinebilirsiniz.

Kanalınız ilginç bir kanal ise bazı ülkelerde şaşırtıcı,ilginç,komik veya korkunç olayları videolarınızda ele alabilir bunun yanı sıra değişik türlerdeki hayvanların ilginç özelliklerine değinebilirsiniz.

Bir oyun kanalımı açmak istiyorsunuz? oyun kanallarının yükselmesini sağlayan faktörlerden biri yeni oyunlar keşfetmektir bu sayede oyunu tanıtarak ve oynayarak isminizi duyurabilirsiniz.

Farklı makyaj teknikleri bularak yeni kanallarda bunların uygulanışını göstererek belli bir kitleye , takipçiye ulaşabilirsiniz.

KAYBETME KORKULARIMIZDAN KURTULMAK MÜMKÜN

Merhaba Arkadaşlar , Bu gün sizlere benim de bizzat yaşadığım ve hastalık konusu olarak araştırmak istediğim benim gibilerin kanserinden bahsedeceğim …

Bunun adı Kaybetme korkusu ;

Bir göz atalım

Kaybetme korkusu, insanların sahip olduklarını kaybetmek istemedikleri zamanlarda yaşanan bir duygudur. İnsanların yaşadığı en büyük korkular arasında yer alır. Bu durum sahip oldukları mutluluğu kaybetmek, yalnız kalmak istememeleri ve sevdikleri kişiden ayrı kalmak istemediklerinden kaynaklanabilir. Bu duygu dozunda olduğu sürece, ilişkiye motive olmayı arttırır ve enerjik bir yapıya neden olur. Ancak bu duyguda aşırıya kaçıp, hayatı zindana çevirecek dereceye ulaştığında mutlaka destek alınarak düzeltilmesi gerekir. Bu durumda bu korkular, rahatsızlık meydana getirecektir. Daha ileriye giderek anksiyete bozukluğuna neden olabilir. Bunun nedenlerine inerek, giderilmesi gerekir. Kaybetme korkusu sevdikleri kişileri kaybetmekten, sahip olunan konumu kaybetmeye kadar, farklı alanlarda yaşanabilir. Yaşamda bireylerde başlayan bu korku, yaşamın tüm yönetim alanlarında görülür.

Asıl sorun ise başa çıkma yöntemleri … Bunlar aşağıda sıralandı ben başaramıyorum umarım siz başarabilirsiniz !

Benim hissettiğim maddeleri aşağıda işaretledim…

Kaybetme korkusuyla baş etmenin yolları nelerdir?

 • Bunu tek başına halletmek yerine, profesyonel destek almak gerekir.
 • Bunu çözebilmek için, kararlı olun.
 • Karşınızdaki kişinin hayatına müdahale etmeyi, onu değiştirmeyi, kontrolü altına almayı bırakarak, kendinize önem vermeye başlamalısınız.
 • Kişi kendi sorunlarına odaklanmalı, ihtiyaçlarını gidermelidir.
 • Hayatına renk katmak için, hobiler edinmeli, kurslara katılmalıdır.
 • Spor yaparak, düşüncelerinden uzaklaşmalı ve ruh sağlığını düzeltmelidir.
 • Kaybetmekten korktuğunuz kişiyle sürekli olarak birlikte olmaktan kaçının.
 • Varlığınızın başkasına bağlı olduğu düşüncelerinden sıyrılın.
 • Bencil olmaya özen gösterin.
 • Yalnız kalmaktan korkmamak için, benliğinizle iletişim kurarak, güçlü olmaya gayret edin.
 • Kendinizi zavallı, korkak, kurtarıcı ve koruyucu olarak görmekten vazgeçin.
 • Sevdiğiniz kişilere istemediklerinizi, beğenmediklerinizi, yapmaktan korktuklarınızı söylemekten çekinmeyin.
 • Kendinizin bu dünyada tek olduğunu unutmayın ve kıymetinizi anlayın.

E-Ticaret Yazılım Şirketleri

E-ticaret yazılımı satan firmalar çeşitli kampanya ve fırsatlarla neredeyse yılın her döneminde müşteri arayışında. Hazır yazılım sınıfında yer alan e-ticaret paketleri, paket türüne göre farklı seçenekler sunuyor. E-ticaret yapmak isteyenlere bu paketlerde ürün ekleyip çıkarma, galeri oluşturma, belli bir trafik ve web alanı ortamına sahip olma seçenekleri temel olarak verilir.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve yıllardır ismi anılan e-ticaret yazılımı satan şirketler Ticimax, Tsoft, İdeasoft, PlatinMarket siteleri öne çıkanlar. Fiyat aralıkları ise ürünlerin özellikleri ve sahip oldukları kalite nedeniyle epey farklılık gösteriyor. Eğer yazılım satın alacaksanız mutlaka hızlı destek sağlayan bir firmayla çalışın. Ürünü sattıktan sonra telefonlarınıza çıkmayan firmalar kâbusunuz olabilir.

E-ticaret yazılım şirketleri fiyatlarını “yıllık” sunmaktadır. Ödediğiniz fiyatlar yazılımın bir yıllık lisans ücretidir, kampanyaya göre bu süre uzayabilir. Sonraki dönemlerde ise kurulum ücreti ödemezsiniz sadece kiralama ücreti ödersiniz. Eğer yazılım bilginiz yoksa mutlaka bu yazılımlardan birisini satın alarak yola koyulun. Sitenizin mobil uyumlu olması ise günümüzde artık olmazsa olmaz prensiplerden. Google tarafından mobil uyumluluğun göz önüne alındığını da belirtmek isteriz.

Efermag kullananlar

Efermag magnezyum eksikliğinde kullanılan bir ilaçtır. Sık sık kramp rahatsızlığı olanlara da bu ilaç verilmektedir.

Bu ilac ile alaklı diğer sitelerde yapılan bazı yorumları diğer sitelerden alarak sizinle paylaşayım.

Selam kızlar kramplar için magnezyum olatak efermag kullanan var mı?”

Ben kullanıyorum.. magnorm kullaniyordum tadini hic sevmedim. Efermag daha icilebilir

“gebelikte oluşan krampların giderilmesi için kullanılır”

 

Magnezyum ihtiyacı en çok hangi besinlerde vardır ?

Magnezyum işlenmemiş doğal içme sularında, bol miktarda maden sularında, ve bezelye, ıspanak, pazı gibi koyu yeşil renkli bir çok sebzelerde de bol miktarda bulunmaktadır.

 

Magnezyum Eksiklik Belirtileri Nelerdir?

Magnezyum yetersizliği stres, sinirlilik, psikolojik değişimler, yorgunluk, iştahsızlık, kas krampları, uyku sorunları, kalp ritminde bozulmalar, koroner spazm,  adet öncesi şikayetler, böbrek taşı, zihinsel konsantrasyonda azalma gibi belirtiler gösterir.

Bedenlerimizde daha fazla denge yaratmak için ne yapabiliriz? Beslenmemize bir dizi sağlıklı besini ekleyerek, yaşantımızdan magnezyum tüketici etkenleri elimine ederek ve beslenme planımızı magnezyum içeren besinlerle  tamamlayarak genel sağlığımızı iyileştirebiliriz.

 

Magnezyumun Faydaları Nelerdir ?

 

Enerji gerektiren bütün metabolik olaylarda magnezyum minerali önemli rol oynar. Magnezyum olmadan vücutta enerji dönüşümü gerçekleşmez.

Magnezyum ikinci bol miktarda hücrelerarası mineraldir ve her hücrenin enerji üretiminde kritik rol oynar. Enerji verici reaksiyonların meydana gelmesini sağlaması magnezyum yararları arasındaki en önemli etkisidir. Enerji üretimini tetikleyen enzimler magnezyuma bağımlıdırlar ve eksikliği kronik enerji eksikliği olarak ortaya çıkabilir. Birçok kronik yorgunluk hastalarının alyuvarlarında düşük magnezyum düzeyleri vardır ancak magnezyum takviyesi kullanmanın kronik yorgunluğu azaltmaya ve enerji düzeyini artırmaya yardımcı olduğu görülmektedir

Kaybolan Köpek Nasıl Bulunur

KÖPEĞİNİZ KAYBOLDU. PEKİ NELER YAPMALISINIZ ? İŞTE CEVABI BURADA

Eğer köpeğiniz kaybolduysa umutsuzluğa kapılmadan önce hemen harekete geçmelisiniz. Umutsuzluğa kapılıp kendinizi durduk yere bunaltmamak gerekir. Köpeği kaybolan çoğu kişi sadece duvarlara ve direklere yapıştırdığı KAYIP ilanı ile köpeğini aramaya çalışmaktadır. Kayıp ilanı asmakla birlikte yapabileceğiniz diğer şeyleri sıralayalım.

1) Köpeklerin koklama duyuları çok kuvvetli olduğu için, evinizdeki kişilerin eşyalarından birkaçını köpeğinizi son gördüğünüz yere koymalısınız. Eğer köpeğiniz tekrar koku alabilirse, tekrar oraya gelme ihtimali oldukça yüksektir.

2) Ayrıca evdeki kişilerin eşyaları değil, köpeğinizin sevdiği eşya ve oyuncakları da en son görüldüğü yere bırakmak çözüm olabilir.

3) En son görüldüğü yere, bir kaba bir miktar su koyarak eşyalarla birlikte bırakabilirsiniz. Çünkü köpeğinizin su bulma ihtimali yemek bulma ihtimalinden düşün olduğu için, köpeğinizin oraya gelmesi yüksek ihtimaldir.

4) Son olarak söylenebilecek şey sabırlı olmaktır. Bu durumda siz elinizden gelen her şeyi yaptıktan sonra sabretmesini bilmelisiniz. Çünkü köpeğinizin nasıl ve nereden çıkacağını bilemezsiniz.

Samsung Telefon Bu Cihaz Sıfırlandı Sorunu Kesin Çözümü

Telefon kurulumu yaparken veya format sonrası aşağıdaki gibi uyarı alıyorsanız. Sorunun kesin çözümünü size anlatacağım. Galaxy A5 telefonda denedim 15-20 dk sorun çözüldü.

Bu cihaz sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihazda senkronize edilen bir Google Hesabı ile oturum açın. 

” lütfen bu cihazın sahibinin hesaplarından birini kullanarak oturum açın samsung “

 

Bu sorunun çözümü için ingilizce bir videoyu izleyerek adım adım takip ettim. İngilizce bilmeseniz de ekranda yapılanları takip ederek sizde sorunu çözebilirsiniz.

 

Bu yazıda  bütün indirme linklerini paylaşabilirim yalnız bu işlemleri bilgisayardan değil telefondan yapmanız gerekiyor. Bu sebeple videoyu takip ederek söylenen adreslerden uygulamaları indiriniz. Zorlandığınız yerde yardımcı olurum.

1- RealTerm 2.0 programını bilgisayarınıza indirin ve programa çift tıklayarak kurulumu gerçekleştirin. TIKLA İNDİR

2- Samsung Andorid Driver bilgisayarınıza indirin . TIKLA İNDİR

3- Telefonunuza USD kablo ile bilgisayarınıza bağlayın.

4-  Telefonunuza sim kartı takılı olmalıdır.

Diğer adımları videoyu takip ederek yapınız.

https://www.youtube.com/watch?v=FVmcr13qDkI

Google Account Manager 6.1 APK İndirmek için TIKLA

Quick Shortcut Maker V2.4 İndirmek için TIkla

2017 Saç kesim modelleri

Yeni bir moda anlayışı ile şekillenen kıyafetleri ile farklı bir tarzın öncülüğü yapmak günümüz de mümkün olmuş iken bir de aksesuarların zenginliği tam bir alış veriş çılgınlığını günümüze taşımaktadır. Tüm bu seçim zenginliği için de sadelik ile kullandığımız saç modellerinin yerini tarz ve gösterişli modeller alarak farklı bir açılım yakalanmasını sağlamaktadır. Makyajın biraz daha ön planda olması ile sadelikten çıkarak bu kıyafette yakalayan kullanıcılar saçları için daha gösterişli modelleri tercih etmekte ve bunu trend olarak kullanan ünlü saç tasarımcıları güncel modelleri ile ünlüler başta olmak üzere bir çok kişinin saçlarını tasarlayarak yeni bir oluşum öncülerini ve tarzlarını sunmaya başlamışlardır. Saçlarla birlik te ön plana çıkan aksesuarların yenilenmesi ile kullanım alanı daha fazla genişlemekte ve saçların yenilenen tasarımları ile küpe ve kolyeler de büyük ölçüde şıklığınızı bütünleyebilecek olmaktadır. Kaliteli bir tarzın yansıtıcısı olarak özgün bir tarzın sahibi de olabilmeniz için fazlaca bir seçenek ile sizlere daha çok olanak sağlayan tasarımcılar bu dönemin en şık bayanı olmanız konusun da sizlere destek sunabilmektedirler. Saç modelleri için sadeliği geride bırakan bir dönem ile artık daha gösterişli bir tarzı yansıtarak kışın en şık saç tasarımları ile kıyafetlerimiz de bir bütünlük sağlayabileceğiz. Yeni modanın öncüsü olan içeriklerimiz ile sizlere en güncel detayları bildirmeye devam edecek ve birçok farklı saç tasarımlar ile sizleri hem giyimin hem de tarz olan saç modellerinin tavsiyeleri ile daha şık olmanıza yardımcı olacağız

Suyunuzu zehirleyen virüs!

İnternete bağlı olan cihaz çeşitliliğinin artması yeni tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Güvenlik araştırmacıları tarafından keşfedilen yeni fidye virüsü, suyunuzu dahi esir alıyor!

İnternetin yayılması çoğu açıdan iyi gibi gözükse de bazen can yakıcı durumlara neden olabiliyor. Geçtiğimiz dönemlerde IoT cihazlarından yapılan büyük çaplı DDoS atağı gibi tehlikeli olayları hepimiz hatırlıyoruz.

Fidye virüsleri de internetin yayılmasını fırsat bilip neredeyse her türden cihaza bulaşmayı başardılar. Bunun yaratabileceği tehlike senaryolarının en yenisini ise Georgia Üniversitesi‘ndeki güvenlik araştırmacıları keşfetti.

Yeni nesil bir fidye virüsü, ağınız üzerinden su arıtma cihazınıza kadar erişim sağlayabiliyor! Su arıtma cihazınızın faaliyetlerini yapamaması anlamına gelen bu durum karşısında hackerın istediği ücreti ödemezseniz, suyunuzu zehirlemekle dahi tehdit edebiliyor!