SİZİ UNUTMADI!

Uzun bire süre sonra sizleri üzmek zorunda kalacağım. Eğitim hayatımıza 3 ay ara vermiştik arkadaşlar. Ama artık büyük bir bölümünü yedik. Yani çoğu gitti Azı kaldı. Şu anlarda ilkokula başlayacaklar kayıtlarla, ortaokula başlayanlar düşündüren tercihlerle ve liseye geçenler ,teog savaşçıları, yerleştikleri okullara bakıyor. İstediği okula yerleşemeyenler ise nakil isteyeceklerini söylüyor. Evet gelelim okullara ne kadar kaldı. Şu andan itibaren yaklaşık 36 gün var kısacası 1 ay 6 gün. Şimdiden okul hayatına tekrar devam edeceklere BAŞARILAR DİLİYORUM.

Hatem Ben Arfa mı, Lucas Lima mı?

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Asbaşkanı Sayın Avukat Şekip Mosturoğlu bildiğiniz üzere bu akşam Ntv Spor’da Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova’nın %100 Futbol isimli programına konuk oldular.

Programda Fenerbahçe’ye ve Fenerbahçe transfer gündemine ait bazı konular ele alındı ve bu konular içerisinde en çarpıcı olan Başkan Aziz Yıldırım’ın ele aldığı Lucas Lima ve Ben Arfa hakkındaki sözleri idi.

Aziz Yıldırım “Ben Arfa’nın brüt 13 Milyon euro alacağı varmış, kendisi öyle diyor. Bu sorunu çözersem gelin görüşelim” dedi ve bekliyoruz dedi.

Lucas Lima içinse “Oyuncu Santos’un sözleşmeli oyuncusu ve Santos bırakmak istemiyor” sözlerini sarf etti.

Geceye damgasını vuran sözleri ise “İstesek ve ihtiyaç duysak alırız. Alacak paramızda var. ” sözleri oldu.

Taraftarlar arasında “İki oyuncu da gelmeyecek” sözleri konuşulsa da ben #MustafaHoca olarak diyorum ki bu iki isim eğer gelmeyecek olsa Başkan Aziz Yıldırım asla konuyu açmaz, soruya cevap vermez, bu soru sorulsa dahi geçiştirir giderdi! Şu an taraftarlar arasında transfer zor düşüncesi hakim oldu ve bu da olası bir transferde yerini “Büyük Başkan”a bırakacaktır…

Şahsım adına söylemek gerekirse ve duyumlarımdan hareketle konuşmak gerekirse Ben Arfa transferinin gerçekleşeceğini ancak Lucas Lima konusunda belki transfer sezonunun son günlerinde bir şeyler olabileceği ancak bu transfer döneminde transfer edilmezse bir daha asla gelmeyeceği fikrindeyim.

Kansızlık (Anemi) Belirtileri!

Anemi dediğimiz kansızlık hastalığı başta demir eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Gebelik sürecinde anne adayları yeterince demir içeren besinler tüketmeli bu sayede de kansızlığa engel olunabilir.

Süt içmek bu konuda oldukça önemlidir. Süt kalsiyum ve demir açısından çocuğunuzun gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. İlk 6 ay anne sütüne önem verilmelidir. Ayrıca anne adayları gebelik boyunca çaydan uzak durmalıdır çünkü çay, demir emiliminin gerçekleşmesini engellemektedir. Kansızlık belirtileri nelerdir?

Anemi Belirtileri Nelerdir?

– Cildin soluk gözükmesi- Gereğinden çabuk yorulma- İştahsızlık- Derslerde unutkanlık, başarısızlık

Cristiano Ronaldo'nun Manchester United Kariyeri!

Cristiano Ronaldo golleri, Ronaldo Manchester United, Cristiano Ronaldo Manchester United ilk maçı …

Dünyanın en iyi oyunculardan olan Ronaldo rakibi Messi ile en iyi oyuncuya aday kimine göre en iyisi Messi iken kimine göre de bu isim Cristiano Ronaldo. Manchester United kariyeri boyunca rakip filelere 118 gol atan Cristiano Ronaldo, bu gollerin çoğunu ceza sahası içinde kaydetti.

Manu kariyerinde frikikten gol atma yüzdesi %11 olan ünlü futbolcu büyük başarı elde etti. Penaltı gollerine baktığımızda gollerinin 17’sini penaltıdan kaydetti. 

Manu kariyeri boyunca 34 asist yapan Ronaldo’ya en çok gol attran isim ise 16 asist ile Ryan Giggs oldu.

KAYBETME KORKULARIMIZDAN KURTULMAK MÜMKÜN

Merhaba Arkadaşlar , Bu gün sizlere benim de bizzat yaşadığım ve hastalık konusu olarak araştırmak istediğim benim gibilerin kanserinden bahsedeceğim …

Bunun adı Kaybetme korkusu ;

Bir göz atalım

Kaybetme korkusu, insanların sahip olduklarını kaybetmek istemedikleri zamanlarda yaşanan bir duygudur. İnsanların yaşadığı en büyük korkular arasında yer alır. Bu durum sahip oldukları mutluluğu kaybetmek, yalnız kalmak istememeleri ve sevdikleri kişiden ayrı kalmak istemediklerinden kaynaklanabilir. Bu duygu dozunda olduğu sürece, ilişkiye motive olmayı arttırır ve enerjik bir yapıya neden olur. Ancak bu duyguda aşırıya kaçıp, hayatı zindana çevirecek dereceye ulaştığında mutlaka destek alınarak düzeltilmesi gerekir. Bu durumda bu korkular, rahatsızlık meydana getirecektir. Daha ileriye giderek anksiyete bozukluğuna neden olabilir. Bunun nedenlerine inerek, giderilmesi gerekir. Kaybetme korkusu sevdikleri kişileri kaybetmekten, sahip olunan konumu kaybetmeye kadar, farklı alanlarda yaşanabilir. Yaşamda bireylerde başlayan bu korku, yaşamın tüm yönetim alanlarında görülür.

Asıl sorun ise başa çıkma yöntemleri … Bunlar aşağıda sıralandı ben başaramıyorum umarım siz başarabilirsiniz !

Benim hissettiğim maddeleri aşağıda işaretledim…

Kaybetme korkusuyla baş etmenin yolları nelerdir?

 • Bunu tek başına halletmek yerine, profesyonel destek almak gerekir.
 • Bunu çözebilmek için, kararlı olun.
 • Karşınızdaki kişinin hayatına müdahale etmeyi, onu değiştirmeyi, kontrolü altına almayı bırakarak, kendinize önem vermeye başlamalısınız.
 • Kişi kendi sorunlarına odaklanmalı, ihtiyaçlarını gidermelidir.
 • Hayatına renk katmak için, hobiler edinmeli, kurslara katılmalıdır.
 • Spor yaparak, düşüncelerinden uzaklaşmalı ve ruh sağlığını düzeltmelidir.
 • Kaybetmekten korktuğunuz kişiyle sürekli olarak birlikte olmaktan kaçının.
 • Varlığınızın başkasına bağlı olduğu düşüncelerinden sıyrılın.
 • Bencil olmaya özen gösterin.
 • Yalnız kalmaktan korkmamak için, benliğinizle iletişim kurarak, güçlü olmaya gayret edin.
 • Kendinizi zavallı, korkak, kurtarıcı ve koruyucu olarak görmekten vazgeçin.
 • Sevdiğiniz kişilere istemediklerinizi, beğenmediklerinizi, yapmaktan korktuklarınızı söylemekten çekinmeyin.
 • Kendinizin bu dünyada tek olduğunu unutmayın ve kıymetinizi anlayın.

Unity 3d Admob Reklamı Nasıl Eklenir

Merhaba bu aralar unity 3d ile bir kaç çalışma yapmak için uğraştım. Bu uğraş neticesinde öğrendiğim bir kaç bilgisi yazılarımda sizinle paylaşacağım.


Admob – Google reklamı unity ile hazırlanan uygulamalara, oyunlara nasıl eklenir ?

Öncelikle unity ye googleads paketini yüklememiz gerekiyor. Bir çok paket ve bu paketlerin bir çok versiyonu var. Kendi kullandığım paketi aşağıdaki adresten indirebilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/0B3plyQVXO1guTjRHZ…

Dosyayı indirim zip ten çıkarınız. Zip şifresi: wskalbi

Paketi unity3d ye nasıl yükleyeceğinizi ekteki videodan izleyebilirsiniz.

Reklam isminde Cs dosyası oluşturun ve aşağıdaki kodu içine yapıştırıp kaydedin.Unity biraz bildiğinizi varsayarak yazıyorum.Yapmazsanız yorum yazın yardımcı olacağım.

 

using UnityEngine;
using GoogleMobileAds.Api;

public class Reklam : MonoBehaviour
{
private float reklamBelirmeAni;
private bool reklamDurumu = false;
private BannerView reklamObjesi;

void Start()
{
reklamBelirmeAni = Time.time + 120f;

reklamObjesi = new BannerView(
“ca-app-pub-3058676855219002/2025411111”, AdSize.SmartBanner, AdPosition.Bottom );
AdRequest reklamiAl = new AdRequest.Builder().Build();
reklamObjesi.LoadAd( reklamiAl );
}

void Update()
{
if( Time.time > reklamBelirmeAni )
{
reklamBelirmeAni = Time.time + 120f;
reklamDurumu = !reklamDurumu;

if( reklamDurumu )
reklamObjesi.Show();
else
reklamObjesi.Hide();
}
}
}

 

 

 

Yukarıki kodda ca-app-pub-3058676855219002/2025411111 kısmına kendi admob reklam kodunuzu yazınız.
120f yazan kısmın özelliği: reklam 120 saniye görünüyor 120 saniye kayboluyor. 120 saniye sonra tekrar ekrana geliyor. Ben bu şekil kullanıyorum.

AdPosition.Bottom kodu ile reklam ekranın altında görünür
AdPosition.Top yazarsanız reklam ekranın üstünde görünür.

Sonra Reklam.Cs kodunu Kamera nın üzerine sürükleyip bırakın
Ekteki Videoda nasıl yapıldığına bakabilirsiniz.

Videonun sonunda PlayServiceResorve ye sağ tıklayıp GooglePlayService ResolveClientdJar tıkladım. Eğer onu yapmazsanız andoid olarak projeyi kaydederken(build yaparken) hata veriyor.

Unity3d admob reklamını kendi bünyesinde göstermiyor. Projenizi kaydedim telefonunuzda deneyebilirsiniz.
Yada BlueStacks programını indirim o programa andoid ise uygulamanız yükleyip, uygulamanızı test edebilirsiniz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zMGtOFOHElM

https://www.youtube.com/watch?v=L7mo009evf0

 

 

 

Kaybolan Köpek Nasıl Bulunur

KÖPEĞİNİZ KAYBOLDU. PEKİ NELER YAPMALISINIZ ? İŞTE CEVABI BURADA

Eğer köpeğiniz kaybolduysa umutsuzluğa kapılmadan önce hemen harekete geçmelisiniz. Umutsuzluğa kapılıp kendinizi durduk yere bunaltmamak gerekir. Köpeği kaybolan çoğu kişi sadece duvarlara ve direklere yapıştırdığı KAYIP ilanı ile köpeğini aramaya çalışmaktadır. Kayıp ilanı asmakla birlikte yapabileceğiniz diğer şeyleri sıralayalım.

1) Köpeklerin koklama duyuları çok kuvvetli olduğu için, evinizdeki kişilerin eşyalarından birkaçını köpeğinizi son gördüğünüz yere koymalısınız. Eğer köpeğiniz tekrar koku alabilirse, tekrar oraya gelme ihtimali oldukça yüksektir.

2) Ayrıca evdeki kişilerin eşyaları değil, köpeğinizin sevdiği eşya ve oyuncakları da en son görüldüğü yere bırakmak çözüm olabilir.

3) En son görüldüğü yere, bir kaba bir miktar su koyarak eşyalarla birlikte bırakabilirsiniz. Çünkü köpeğinizin su bulma ihtimali yemek bulma ihtimalinden düşün olduğu için, köpeğinizin oraya gelmesi yüksek ihtimaldir.

4) Son olarak söylenebilecek şey sabırlı olmaktır. Bu durumda siz elinizden gelen her şeyi yaptıktan sonra sabretmesini bilmelisiniz. Çünkü köpeğinizin nasıl ve nereden çıkacağını bilemezsiniz.

2017 Saç kesim modelleri

Yeni bir moda anlayışı ile şekillenen kıyafetleri ile farklı bir tarzın öncülüğü yapmak günümüz de mümkün olmuş iken bir de aksesuarların zenginliği tam bir alış veriş çılgınlığını günümüze taşımaktadır. Tüm bu seçim zenginliği için de sadelik ile kullandığımız saç modellerinin yerini tarz ve gösterişli modeller alarak farklı bir açılım yakalanmasını sağlamaktadır. Makyajın biraz daha ön planda olması ile sadelikten çıkarak bu kıyafette yakalayan kullanıcılar saçları için daha gösterişli modelleri tercih etmekte ve bunu trend olarak kullanan ünlü saç tasarımcıları güncel modelleri ile ünlüler başta olmak üzere bir çok kişinin saçlarını tasarlayarak yeni bir oluşum öncülerini ve tarzlarını sunmaya başlamışlardır. Saçlarla birlik te ön plana çıkan aksesuarların yenilenmesi ile kullanım alanı daha fazla genişlemekte ve saçların yenilenen tasarımları ile küpe ve kolyeler de büyük ölçüde şıklığınızı bütünleyebilecek olmaktadır. Kaliteli bir tarzın yansıtıcısı olarak özgün bir tarzın sahibi de olabilmeniz için fazlaca bir seçenek ile sizlere daha çok olanak sağlayan tasarımcılar bu dönemin en şık bayanı olmanız konusun da sizlere destek sunabilmektedirler. Saç modelleri için sadeliği geride bırakan bir dönem ile artık daha gösterişli bir tarzı yansıtarak kışın en şık saç tasarımları ile kıyafetlerimiz de bir bütünlük sağlayabileceğiz. Yeni modanın öncüsü olan içeriklerimiz ile sizlere en güncel detayları bildirmeye devam edecek ve birçok farklı saç tasarımlar ile sizleri hem giyimin hem de tarz olan saç modellerinin tavsiyeleri ile daha şık olmanıza yardımcı olacağız

Suyunuzu zehirleyen virüs!

İnternete bağlı olan cihaz çeşitliliğinin artması yeni tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Güvenlik araştırmacıları tarafından keşfedilen yeni fidye virüsü, suyunuzu dahi esir alıyor!

İnternetin yayılması çoğu açıdan iyi gibi gözükse de bazen can yakıcı durumlara neden olabiliyor. Geçtiğimiz dönemlerde IoT cihazlarından yapılan büyük çaplı DDoS atağı gibi tehlikeli olayları hepimiz hatırlıyoruz.

Fidye virüsleri de internetin yayılmasını fırsat bilip neredeyse her türden cihaza bulaşmayı başardılar. Bunun yaratabileceği tehlike senaryolarının en yenisini ise Georgia Üniversitesi‘ndeki güvenlik araştırmacıları keşfetti.

Yeni nesil bir fidye virüsü, ağınız üzerinden su arıtma cihazınıza kadar erişim sağlayabiliyor! Su arıtma cihazınızın faaliyetlerini yapamaması anlamına gelen bu durum karşısında hackerın istediği ücreti ödemezseniz, suyunuzu zehirlemekle dahi tehdit edebiliyor!