,

Kefilsiz Kredi Almak İstiyorsanız Ne Yapmalısınız?

Kefilsiz Kredi Almak İstiyorsanız Ne Yapmalısınız?

Kefil, krediyi çeken kişinin borucunu, o kişi ödeyemediği takdir de üstlenen ve ödemeyi kabul eden kişiler olarak ifade edilmektedir. Kefilsiz krediler ise bu anlamda sadece kredi başvurusunda bulanmakta olan kişiye herhangi bir ek imzaya gerek duyulmadan tahsis edilebilen kredilerdir. Kefilsiz kredi almak çok kolay bir iş değildir. Bunun nedeni, bankaların izlediği kredi politikaları ve yaptıkları çeşitli prosedürlerdir. Bankalar kredi verirken mümkün olduklarınca talimatlara uyup, kredi başvurularında kefil talebini ortaya çıkartmaktadırlar. Bu durumların dışında kefilsiz kredi almak yine de olağan bir şeydir.

 Kefilsiz Kredi Almak İstiyorsanız Ne Yapmalısınız? Bankalar tarafından kefilsiz kredi almak için çeşitli imkanlar sunulmaktadır. Bankalar verdikleri kredinin geri ödenmesini garanti altına almak amacıyla kefil seçeneği yerine başka bir teminat talep ederek garanti sağlamaktadır. Özellikle yüksek tutarlı kredilerde daha çok görülmekte olan bu teminat gayrimenkul ve ya araçlarınızı teminat göstermeyi amaçlamaktadır. Bunun yanı sıra, bankada mevzuatı olmakta olan kişilerin nakit blokajı seçeneğiyle de kefilsiz kredi alabilme imkanı sağlanmaktadır.

Kefilsiz kredi almak için diğer bir önemli şartta çok iyi bir kredi notunuza sahip olmanız gerekmektedir. Özellikle 1300 üzeri kredi skoruna sahip olan kişiler kefilsiz kredi çekme talebinde bulunurlarsa kabul görebilirler. 1300 puan üzerine sahip olan kişiler sistemsel değerlendirmeler ve bankanın birebir değerlendirmesinde oldukça avantaj sağlamaktadır. Bu yüksek puan bir anlamda kredinin geri ödenmesinde herhangi bir problemle karşılaşılmayacağının ispatıdır. Uzun süredir bir işyerin de çalışma ve yüksek gelire sahip olduğunuzu beyan etme de kefilsiz kredi almak için artı sağlayan şartlar arasında yer almaktadır.

Kefilsiz kredi almak bazı durumlar da mümkün olmayabilmektedir. Kredi notunuzun düşük olması, yani önceki dönemler de ödemelerinde gecikmelerin bulunması. Bunun yanı sırasında eğer kredi veren banka kredi için bir gelir talep etmekte ise kredi çekmek için başvuran kişiler bu geliri beyan edemiyorlarsa ve ya işsizler ise yine bankalar tarafınca kefilsiz kredi vermemektedirler. Ek olarak, kredi için aranan bir diğer özellik ise sigorta girişi olup olmadığıdır, sigorta girişi olmayan kişilere kefilsiz kredi verilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.