Aile Nedir? Ailenizi Ne Kadar Tanıyorsunuz?

Dilimize Arapçadan geçen aile kelimesinin o dildeki kökü “bir kişinin bakmakla yükümlü olduğu hane halkı, bağımlılar” anlamına geliyormuş. Bu kelimenin saf tanımını olan günümüzdeki anlamına baktığımızda aralarında kan bağı bulunan, koca, karı, çocuklar ve kardeşlerden oluşan topluluk diyebiliriz. Aile nedir? Diye soracak olursak örnekle anlatmak gerekirse aileyi bir vücut olarak düşünün içindeki bireyleri ise birer organ olarak tanımlayabiliriz. Bilimsel açıklamalara baktığımızda kalp vücudun en değerli organıdır burada da anne kalp olarak düşünülebilir. Diğer aile bireylerine yani organlarına hayat veren bir anne.

Aile, anne, baba ve kardeş olarak bir üçlemedir bunların dışında birde akrabalarınız bulunur bunlarda aileye dahildir. Peki siz ailenizi tanıyor musunuz? Ailenizi tanımak atanızı tanımak demektir. Kolaydan başlayalım annenin doğum tarihini veya kardeş ve babanın doğum tarihini biliyor musun? Buna daha farklı örneklerde verilebilir sevdiği yemekleri, sevdiği filmleri ve hatta onlara en son ne zaman sevdiğini söylediğini hatırlıyor musun? İşte bu yazımızda ailenizi ne kadar tanıdığınıza değinmek istiyor ve bazı soruların cevabını öğrenmek istiyoruz.

Anne, baba ve kardeş Dünya’da belki de yanlarında olduğunuz zaman en mutlu olduğunuz insanlardır. Ailenizle geçirdiğiniz zamanları hiçbir şeye değişmezsiniz. Bence her gün her dakika onlar için bir şey yapmalısın çünkü çok sıklıkla kullanılan bir kelime olacak ama hayat gerçekten çok kısa sevdiklerinize değer verin ve yanlarından hiç ayrılmayın.

Aile anne, baba , kardeş

Kardeş kelimesinin kökü “karındaş” dan geldiğini hemen hemen hepimiz biliriz. Kardeşiniz dünyada size en çok benzeyen kişidir ikiziniz olmasa bile çünkü hem aynı anne babadan doğmuşsunuzdur hem de ayrıca küçükken anne ve babanızdan aynı şeyleri görüp öğrenmiş canınızdan bir candır onun canı yandığında siz bunu hissedersiniz bir derdi olduğunda bunu bilirsiniz her şeyinizi paylaştığınız kişidir aileniz ve kardeşleriniz.

Baba ise Dünya’da belki de sizin için en iyi bir babadır. Herkesin babası kendisine göre öyledir bir süper kahraman belki de Dünya’nın en güçlüsü olduğunu düşünürsünüz küçük yaşlarınızda ki öyledir herkes öyle zanneder. Baba beyine benzer aslında bana göre bir futbol takımı olarak düşünürsek siz aile olarak bir takımsınız ve babanız size burada sürekli hayatın zorluklarından bahseden uyarılarda bulunan bir teknik direktör ve öyle bir teknik direktör ki Dünya’da en son başınıza bir şey gelecek olmasını isteyen son kişidir baba ve anneniz.

Asıl konumuza dönmek gerekirse ailenizi tanımanız sizin açınızdan büyük önem taşır. Hem ailesini tanımayan atasını hiç tanımaz ailenizin neyi sevdiğinizi neyi sevmediklerini bilmelisiniz ve buna göre hareket etmelisiniz bunlar hayattaki altın kurallardan biridir. Ufak bir not bırakmak gerekirse onlara asla yalan konuşmayın ve her zaman dürüst olun dürüst olan insan hayatta hiçbir zaman kaybetmez.

Okul Öncesi Eğitimin Önemi

Okul öncesi eğitim, çocuğun 0-6 yaş aralığına gelene kadar kabiliyeti, bireysel farklılıkları, sağlıklı şekilde geçirdiği zihinsel, dil, sosyal fiziksel, duygusal yönden paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyle birlikte de çalışmayı öğrendikleri eğitim türüne okul öncesi eğitim denir. Bu dönemde ebeveynlerin ve eğitimcilerin etkili olduğu dönemlerden birisidir. Olumlu karakter oluşumunun temelinin atıldığı bu dönemde bir insanda 17 yaşına kadar zihinsel gelişim 0-4 yaşlarında %50 si, 5-8 yaş arasında %30 8-17 yaş aralığında ise %20 si görülmektedir.

Okul Öncesi Eğitim

Eğitimin öğrenci , veli, öğretmen üçgeninden oluştuğunun öneminden bahsetmiştik. Buna göre ne kadar sağlam yetiştirilse çocuk ona göre sağlam kişilik ve becerileri olur. Şuradan şu atasözü de çıkarılabilir “Ağaç yaş iken eğilir” bu sözden de görüldüğü üzere Çocuklar kesinlikle minik yaşta eğitilmelidirler. Bu yaşlarda her türlü bilgi ve donanıma elverişlidirler. Zaman geçip de büyüdüklerinde eğitimi zorlaşmaktadır. Yaşlı insanın kolay eğitilmeyecek olduğu anlamını çıkarabiliyoruz.

Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ve Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumları okul öncesi eğitim kurumları bulunmaktadır. Çocuk kulüpleri, çocuk bakım evleri, çocuk yuvaları Sosyal Hizmetlere Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı okul öncesi eğitim yerleridir. Bağımsız ana okulları ve kız meslek bünyesindeki ana okulları ise Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ana okullarıdır. Bunların dışında üniversitelerde bulunan ana okulları ve eğitim öncesi çocuk bölümleri bulunmaktadır.

Okul öncesi eğitim kurumları; toplumun temel yapısını oluşturan

* Saygı,sevgi,
* Paylaşma, iş bölümü,
* Sorumluluk
* Sosyal çevre oluşturma açısından çocuğu geleceğe hazırlayan en güvenli ortamdır.

Okul öncesi eğitim kurumları neden gereklidir

 • Çocuğun 7 yaşına kadar gelişen zihinsel gelişiminde büyük katkı sağlar.
 • Çocuğun paylaşma ve grup içi katılma konusunda sağlık ilişkiler kurabilmesi açısından faydalıdır.
 • Bu dönemdeki sapma ve bozukluklar çocuğun yaşımını olumsuz etkiler.
 • Çocuk güven duygusunu bu kurumlarda kazanmaya başladığını söyleyebiliriz.
 • Eşya ve varlıkları bir takım temel becerileri, olumlu olumsuz davranışları burada öğrenmeye başlar 4-6 yaş arasıdır.
 • Aile içi desteğin yetmediği çocuğun bedensel ve zihinsel gelişiminde öğrenme açısından etkilidir ve okul öncesi eğitim zorunlu ve gereklidir.

Türkiye’de okul öncesi okullaşma %15 tir. Bu dilim çok çarpıcı gözüküyor Avrupa’ya ve diğer ülkelere bakıldığında bu durum %100 yakındır.

Aquaman (2018) Ne Zaman Vizyonda?

Aquaman, Amerika Birleşik Devletleri yapımı bilim kurgu, aksiyon ve macera filmidir. Vizyona giriş tarihi ise 28 Aralık 2018’de filmi bekleyenler tarafından sinemalarda izlenebilecek. Yönetmenliğini James Wan yaptığı filmin senaryosu David Johsun, Paul Norris ve Mort Weisinger üstlenmektedir. Oyuncuları ise Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe, Patrick Wilson ve Nicole Kidman’dır. Filmin yapımında harcanan bütçe ise 160 milyon USD olarak bilinmekte.

Aquaman Film Konusu

Atlantis kraliçesi Atlanna ve bir deniz bekçisinin oğlu olan Arthur Curry krallıkta hakkı olan ama yaşamına hiç bir hak iddia etmeden devam eden ve sonradan Atlantis’ten gelen Mera onu kral olması için ülkesine geri gelmeye krallığı alması için ikna etmeye çalışır. Aynı anne babadan doğma kardeşi Orm, suyun üzerindeki Dünya’ya savaş açmaya karar vermiştir. Bu savaşı durdurabilecek tek isim ise Aquaman’dir.

Aquaman Filminin İlk Fragmanı!

Pembe Greyfurtun Faydaları Nelerdir?

Daha çok kış mevsimlerinde tüketilmesi gereken pembe greyfurt, kalp damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, kanser ve beslenme alışkanlıkları gibi bir çok hastalıkta büyük rol oynamaktadır.

Uzmanların yüksek oranlarda sebze ve meyve tüketimine bir çok hastalıklardan korunmada etkisi büyüktür. Pembe greyfurt, insanların çeşitli enfeksiyonları kapmaması için mücadele eden bir meyvedir. Düzenli kullanıldığında göz sağlığının korunmasına yardımcı olur. Greyfurtun faydaları arasında bağırsak fonksiyonlarının hızlandırılması sayılabilir. Ayrıca düzenli kullanıldığında yine kolon kanserinin engellenmesinde önemli rol oynar.

Greyfurt

Greyfurt kolesterol seviyesi yüksek olan kişilerin kolesterolün düşürülmesinde yardımcı olur. Eğer kolesterol rahatsızlığınız var ise her gün düzenli olarak greyfurt yenilir veya suyu içilir. Her gün düzenli olarak tüketenlerin yine diş sağlığı açıdan diş eti kanamalarını önler diş hastalığı açısından bir çok faydaları vardır. Greyfurt faydaları arasında yine saç sağlığını koruduğu ve uzamasına fayda gösterdiği söylenebilir. Düzenli kullanıldıktan sonra saçlarda bir zamandan sonra gözle görülür değişikler gözlemlenebilir. Her gün greyfurt suyu içmek böbrek taşları olan kişilerin böbrek taşının büyümesinde etkili rol oynar. Ayrıca son zamanlar insanlar çok görülen sağlığa zararı oldukça çok olan sigaranın bırakılmasında greyfurt suyu içmenin sigara içme isteğinin azalmasında çok etkili olduğunu biliyor muydunuz?

Ancak herhangi bir sağlık probleminde besin tüketmeden önce o hastalıkla ilgili doktora başvurmayı ihmal etmeyiniz. Düzenli olarak ilaç kullananların uzman tavsiyesiyle kullanması bu açıdan önemlidir.

2019’da Mobil İnternet Paylaşımı Ücretli Olacak!

Edindiğimiz bilgilere göre telefonun internetini paylaşmak ücretli hale gelecek. Turkcell’den edindiğimiz bilgilerde telefonun WiFi – hotspot veya kişisel erişim noktası olarak adlandırılan özelliğin erişimini aktif eden kullanıcılara 9 TL açma bedeli yansıyacak.

Mobil erişim noktasını açtığı için 9 TL alınan kullanıcılara verdiği ücret karşılığında , internet paylaşımında kullanılabilecek 2 GB internet paketi tanımlanıyor ayrıca. Kullanan kişinin verilen 2 GB internet paketini bitirmesi halinde kendi paketinde bulunan internet devreye girecek. Kendi paketi bittiğinde ise kullanımı otomatik olarak durdurulacak.

İncelemelere göre yurt dışında kullanılan bu yöntem sınırsız tarifeleri olan kullanıcılara amacı dışında yoğun tüketim kullanmaması amacıyla bu yöntem uygulanıyor. 3G’nin kullanıma başlandığı zamanlarda bu yöntem uygulanmış önlemler alınmış ve uygulanarak devam edilmişti. Şu sıralar kotaların artması ve 5G’ye geçişlerin olduğu söylemler zamanında bu ücretin alınması kabul edilir değil.

Mobil erişim noktası yönteminin uygulanacağı tarih ise Turkcell tarafından ücretlendirmeye 15 ocak 2019’dan sonra başlayacak. Diğer operatörlerin bu uygulamayı yapıp yapmayacağı bilinmiyor.

2019’un gelmesine sayılı günler kala birlikte bir çok kötü haber aldık Teknolojinin gelişmesi çağın şartlarına ekonomik açıdan internetin su, elektrik gibi zorunlu ihtiyaç haline gelmesi çoğu insanın canını sıkmakta.

Moringa çayı sipariş fiyatı nedir?

https://www.moringatea.gen.tr/ resmi web adresi üzerinden moringa çayı sipariş edecek olan kullanıcılar, tekil fiyatı 59 TL karşılığında ürünü tedarik edebilirler. Aynı zamanda +10 TL kargo ücreti talep edilmektedir. Ürünü kampanyalı fiyat dahilinde almak ve ek ücret kargo ödemesi yapmamak için 2’li veya 3’lü paket olarak siparişler oluşturabilirsiniz. Böylelikle ürünün tekil fiyatında yaşanan kampanyalar ve uzun dönem boyunca kullanım olanakları yaratmak söz konusudur.

Moringa tea faydaları nelerdir?

Moringa tea, birçok faydalı yönüyle bilinen bir üründür. Özellikle yağ yakıcı etkilerini sunmasından kaynaklı kullanıcılar tarafından daha yoğun bir şekilde sipariş edilmektedir. Siz de bu ürünü satın alarak pek çok faydayı ele alabilir ve daha kapsamlı bilgiler edinebilirsiniz. Ürünün temel olarak faydaları;

 • Sindirim sistemini hızlandırmaktadır.
  • Bağışıklığı düzenleyici etkileri bulunmaktadır.
  • Anne sütü arttırıcı bir üründür.
  • Kanser ve tümör gibi hücrelerle savaşmaktadır.
  • Mide ağrılarına karşı çok iyidir.
  • Ülser ve gastrit gibi mide rahatsızlıklarını tedavi eder.
  • Kulak ve baş ağrıları için düzenli olarak tüketilebilir.
  • Görme kalitesini arttıran bir üründür.

Moringa çayının bu tip faydaları bulunmasından dolayı günümüzde pek çok kullanıcı ürün siparişi vermektedir. Aynı gün kargo fırsatıyla resmi satış adreslerinden ürünü almak ve bir kullanım sağlayabilmek adına hemen seçiminizi yapabilirsiniz.

Moringa çayı elime kaç günde ulaşır?

Siparişinizin hemen ardından personellerimiz ürünü hazırlamakta ve seçtiğiniz kargo firmasına teslim etmektedir. Bu sayede en ufak bir sorun dahi yaşanmadan moringa çayının sahibi olabilirsiniz. 81 farklı ile dağıtım ağları kurmamızdan kaynaklı günümüzde pek çok kişi ürün siparişi verme hususuna ilişkin herhangi bir engelle karşılaşmamaktadır. Siz de hemen ürün siparişi oluşturmak ve anında kullanım alanları sağlamak adına tek tıkla ürünü sepetinize ekleyin. Sunduğu faydalı yönleriyle öne çıkan ve Türkiye’de satış rekorları kıran bu ürün, tamamen bitkisel bir ürün olarak tasarlanmakta ve kimyasal katkı maddesi barındırmamaktadır. Hala sipariş vermediyseniz ve ürünü merak ediyorsanız siz de hemen sipariş oluşturma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Moringa tea etkilerini hemen gösterir mi?

1 paket sonucunda etkilerini göstermeye başlayan moringa tea, bu sayede kişilere sağlıklı zayıflama ve sağlık yetilerini tekrar ele alma şansları tanımaktadır. Her geçen gün çok daha fazla kullanıcı tarafından sipariş edilen ve denenen bu özel ürünü tedarik etmediniz mi? Yukarıda sayılmış faydalı yönleri ile öne çıkan ve aynı zamanda kitlelerin beğenisini kazanan bu ürün, ilk kez resmi satış adresi üzerinden kullanıcılara sunulmaktadır. Bu sayede çok daha fazla kişinin ortak tercihi olan moringa çayı kullananlar ile çok daha sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralamak söz konusudur. Siparişlerinizi oluşturmak ve tekil, çoklu paketlerine göre seçtiğiniz ürünü anında tarafımızdan tedarik edebilmek açısından hemen seçiminizi yapmaktan geri kalmayın.

 

Enerjisel arınma ve negatif enerji temizliği nasıl yapılır?

 Negatif enerji ve negatif enerjiden korunma yolları

Dünyadaki her nesnenin , insanların ve diğer canlıların statik ya da kinetik bir enerjisi vardır. İnsan doğayla ve yaşadığı çevreyle sürekli iletişim halindedir ve belirli bir enerji alışverişi mevcuttur. Kendi enerji alanımızdan çıkan her enerji karşı tarafı etkiler ve aynı şekilde karşı taraftan aldığımız enerji de bizim enerji alanımıza etki yapar. Bu enerji yayılımı pozitif olduğu gibi bazen de negatif olabilmekte ve kötü hissetmemize ya da “tuhaf” olarak adlandırdığımız bir duygu durumuna sürüklenmemize neden olabilmektedir. 

Peki, negatif enerjiye maruz kaldığımızı nasıl anlarız ve negatif enerjiden kendimizi nasıl koruruz? 

1. Güne hayli keyifli başlayıp gün ortalarında bizi karamsar ve mutsuz hissettiren bize ait olmadığını düşündüğümüz, alışkın olmadığımız duygu durumları : endişe, mutsuzluk, ağlama hissi, iç sıkıntısı, bunalmışlık  vb. 

2. Vücudumuzda kısmi ya da bütün olarak hissettiğimiz aşırı yorgunluk hissi, baş , boyun , sırt , diz kapağı gibi eklem ve kas ağrıları,

3. Herhangi bir noktaya dalıp gitmek, geceleri uyuyamamak ya da depresyonda gibi çok uyumak ve elini kolunu kaldıracak gücü kendinde bulamamak,

4. İç sesimizin bize karamsar ve kötü düşünceleri sürekli olarak düşündürmesi, neden böyle düşündüğümüze anlam verememek gibi…

Yukarıda bahsedilen durumlardan bir ya da birkaçının sizde olduğunuzu düşünüyorsanız, enerjinizi temizlemek ve negatif enerjiden korunma yöntemlerine başvurmak son derece yararlı olacaktır.  Gelelim enerji temizliğine. Enerjimizi yenilemenin, temizlemenin ilk yolu:  Su. 

http://www.yukle.tc/galeri/Su-253775.html

Vücudumuzun %76 ‘sı su ile kaplıdır ve enerjiyi ileten en önemli madde sudur. Bu nedenle böyle bir his ile dolu olduğunuz anda yudum yudum içeceğiniz bir bardak su sizi rahatlatacaktır. Dilerseniz inanç sisteminize bağlı olarak suya dua okuyabilir ya da “içeceğim bu su beni arındırıyor, bana şifa oluyor” şeklinde kendi oluşturacağınız bir olumlama cümlesi ile enerjinizi arındırıp yükseltebilirsiniz.

Negatif enerjiden kurtulmanın ikinci yolu ise topraklanma yöntemidir. Peki nasıl topraklanacağız? Topraklanmak için çıplak ayakla toprağa basmak ya da çıplak elle evimizde bulunan saksıya veya bahçemizde bulunan toprağa dokunarak vücudumuzda birikmiş negatif enerjinin salımını gerçekleştirebiliriz. Bu, enerji dengelemede son derece etkili olan yöntemi uygulamanız uzun süre mutluluk hissi yaratacaktır. 

Diğer bir negatif enerjiden arınma yöntemi  tütsü yakmaktır. Özellikle ada çayı tütsüsü içimize çekmek enerjimizi düzenlememize yarayacaktır. Ada çayı, kendine has kokusu ile çakralarımızın açılmasına ve enerji akışının artmasına neden olur. 

Tütsü dışında negatif yüklü enerjilerden korunmayı sağlayan bir diğer yöntem ise gül ve lavanta koklamaktır. Gül kokusu bir anda frekans yükseltici özelliğe sahiptir, kadınların güllere olan düşkünlüğü gülün onlara hissettirdiği mutluluk duygusu kaynaklıdır çünkü gül kokusu beyindeki mutluluk hormonunun salgılanmasına yardım eder. Diğer bir bitki olan lavanta ise keskin ve güzel kokusu sayesinde kişiye rahatlık ve huzur verir. Özellikle kendinizi çok yorgun ve huzursuz hissettiğinizde banyo suyunuza koyacağınız bir damla lavanta yağı ya da içeceğiniz lavanta çayı size dingin ve huzurlu kılacaktır. 

Bir diğer önemli madde ise sirke. Sirke yüzyıllardır sahip olduğu asidik yapısından ötürü Çeşitli korunma ve detoks uygulamalarında kullanılmıştır. Enerjisel anlamda da vücudun nötralize olmasını sağlayarak, auramızın dengelenmesini ve vücut mekanizmamızın işleyişini düzenleyici etkiye sahiptir. Peki sirkeyi nasıl kullanacağız? 

Sirkeyi dilerseniz bir bardak suyun içine bir – iki damla ekleyip içeceğiniz gibi banyoda başınızdan aşağı dökerek çakralarınızın açılmasını da sağlayabilirsiniz. Eğer bunları yapamıyorsanız ya da sirkeyi içemiyorsanız sadece sirke kokusunun içinize çekerek de negatif enerjilerden kurtulabilirsiniz.

Şimdiye kadar bahsettiğimiz bütün bu yöntemler psişik olarak yani enerjisel olarak korunma ve arınmanıza yardım olacak güçlü yöntemlerdir. Bütün bu yöntemlerin dışında, üzerimizde bulunan bütün enerjilerin gelip geçici olduğunu kendinize sık sık telkin ederek negatif enerjinin de geçici olduğuna ikna olursunuz. Unutmayın, evrendeki her şeyin bir enerjisi var ve bu enerjiler sürekli hareket halinde. Yani sürekli alışveriş yapıyor enerjiler. Dolayısıyla, negatif enerjiye maruz kaldığınızı hissettiğiniz anda zaten o enerjiyi yerinden oynatmış olursunuz ve sizden gitmek için hazırlık yapar. Böylece pozitif enerjiyle dolarsınız.  Keyifli ve pozitif enerjilerle dolmanız dileğiyle…  

Yesil Gözlü Seytan

Kocaman yesil gozleri vardi..Uzandigim yatagimda pencerenin kenarindan onu görebiliyordum. O da bana bakiyordu. Ama korkudan kimildayamiyordum hatta belki nefes bile alamiyordum. Sanki benden bir hamle beklercesine kinle bakiyordu bana. Nefes alis verislerim gittikce zorlasiyordu. Sanki nefesimin sesini duymasi bile onu harekete gecirecekti.

Hic kimildamadan oylece durdum. Gitmesini bekledim. Dua ediyordum ama ettigim dualara sinirleniyordu. Cildirmis gibi hareketler yapmaya basladi.. Kafasini cok hizli hareket ettiriyordu. Korkudan hicbir tepki veremiyordum.

Ve sonra gozlerimi kapattim sadece bir an icin..belki de bir saniye…O an ne oldu anlamadim ama yatakta kendimi goruyordum.

Gozlerim kapali bir sekilde yatiyordum orada..

Arkami dönüp baktigimda hepsi oradaydi cok kalabalikti.. Cok sicakti heryer ve cok pis kokuyordu. Ne oldugunu anlamaya calisiyordum..hersey cok hizli ilerliyordu cok hizli yetisemiyordum zorlaniyordum gormekte.

Kafami bir yere daha cevirdim ve onu gordum..beni isaret ediyordu. Farkli bir histi bu..korku dolu ama korkmak kelimesi yaninda hafif kaliyordu..

Ve bana yaklasmaya basladi hizla geliyor gibiydi..siddetliydi..vucudu surekli akiyormus gibi gorunuyordu..dehsete düsmüstüm..

Ve….

Yavru Kediler İçin Mama Seçimi

Yavru kediler ilk bir senesi oldukça önemli olan bir dönemdir. Kedi bu dönem de bebeklikten gençliğe sonrasında da yetişkinliğe geçer. Gerekli olan besinleri alarak da sağlıklı bir şekilde hayata hazırlanır. Bu nedenle minik kedinize bakarken doğru bir beslenme planı oluşturmanız gerekir. Yavru kediler için mamadoğru seçilmelidir.
Yavru kediler yetişkinlere oranla iki kat daha çok enerji ihtiyacı vardır. Minik kediler 6 ya da 8 hafta arasında sütten kesilirler. Sonrasında dışarıdan besin almaya başlarlar. Hızlı bir büyüme dönemi olduğundan kediciği günde en az 3 ya da dört kez beslemeniz gerekir. Minik kediciğe daima taze su vermeniz gerekir. Az ve sık bir şekilde beslediğiniz kedi zamanla sağlıklı bir şekilde büyür.
Kuru mama ya da konserve oda sıcaklığında birkaç saat bırakılırsa lezzetini kaybeder. Bu nedenle kedinin tüketmediği mamanın hemen kabından alınması gerekir.
Kedi Taşıma Çantası Seçimi
Kedi taşımaçantası şimdilerde insanların sıklıkla tercih ettiği bir üründür. Özellikle de tatile giden ve evinde kedisine bakacak kimsesi olmayan insanlar bu çantaları kullanırlar. Şimdiler de her kedi boyutuna ve kilosuna göre üretilmiş çantalar bulunmaktadır. Bu çantalar ile artık kedileri rahatlıkla beraberinizde istediğiniz yere taşıyarak bakımını gerçekleştirebilirsiniz.
Kedi taşıma çantası seçerken bazı özelliklere dikkat edilmelidir. Seçilecek kedi çantası delikli, rahat, dayanıklı ve kolayca temizlenebilen bir ürün seçimi olması gerekir. Kedi taşıma çantasını taşırken içerisine muhakkak gazete konulması gerekir. Böylece kedi kolayca ve temizce taşınır. İnternet üzerinden çeşitli kedi taşıma çantası modellerini inceleyebilirsiniz. Buna göre de bir kedi çanta seçimi yapabilirsiniz.
Kedi Kapısı Seçimi
Günümüzde kediler için birçok ürün üretilmiş durumdadır. Taşıma çantalarından kedi aksesuarlarına kadar birçok ürüne ulaşabilirsiniz. Evinde kendi besleyen insanlar kedinin eve kolayca girişi için kedi kapısı kullanılır. Şimdilerde birçok farklı ve modellerde kapılar için internet ortamını inceleyebilirsiniz. Kedi kapısıseçimi yapılırken şunlara dikkat edilmesi gerekir;

 • Kedinin boyutları ölçülmelidir.
 • Kapının doğru bir yerinin belirlenmesi gerekir.
 • Sonrasında kapının konumları işaretlenir.
 • Matkap alarak kesim işlemine başlanır.
 • Açıklık kesilir.
 • Kesilen tahta parça kapıya monte edilir.
 • Delik kısmına kedi kapısı konulur.

Bu şekilde bir yol izledikten sonra kedi kapınızı doğru bir şekilde monte etmişsiniz demektir. Doğru monte ile kediniz artık rahat bir şekilde kapıyı kullanabilir.

Shellden 10 TL’ye Lezzetli Deli2Go Sandviçi

Shellden  10 TL’ye Lezzetli Deli2Go Sandviçi

Deli2Go Sandviçi

Shell Select marketlerde uzun süredir satılmakta olan Deli2Go sandviç menüsü Ramazan boyunca iftar ve de sahur boyunca yolda olanlar içinde hızlı ve de lezzetli bir seçenek olarak insanların karşısına çıkmaktadır. Farklı damak tatlarına son derece uygun olan lezzetli menülerle beraber yolculuk anlarınızda keyif katmaya devam eden Shell, Deli2Go Sandviç Serisindeki on bir çeşit ile Ramazan ayı boyunca yepyeni bir kampanyalarla misafirleriyle buluşmaktadır. Akaryakıt kampanyaları olarak Shell Select Marketlerinde paket içerisinde iki tane nefis ve de taptaze Deli2go sandviç ve buz gibi 450 ml Coca – Cola, sadece 10 TL den satışa sunulmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz için etkileyici ve ilgi çekici bir kampanyadır. Bu kampanya siz değerli misafirlerimizin oldukça seveceği bir kampanyadır.

Deli2Go Sandviçlerinin Özellikleri

Özel şefler ile çalışılarak tasarlanmış olan yepyeni lezzetlerdeki on bir farklı çeşit lezzetler içerisinde barındırılan Deli2go sandviçlerde, taze ve de kurutulmuş domates, yüksek süt oranı içeren taze kaşar, beyaz peynir, mozzarella, mısır, marul vb. gibi hem besleyici hem de oldukça lezzetli malzemeler ile yapılmaktadır. Sandviçlerin farklı sos alternatifleri de bulunmaktadır. İçinde çok fazla doyurucu yüksek lifli çavdar bulunan ekmeklerden yapılmakta olan Deli2Go sandviçler tazeliğini çok uzun süre korumaktadır. Shell, beş gün raf ömrüne sahiptirler ve kendi özel karton ambalajlarında satılmakta olan Deli2Go sandviçleri, yollarda olan herkes ile oldukça lezzetli bir ara öğün seçeneği olarak sizlerle buluşmaktadır. Shell akaryakıt kampanyaları nefis ve lezzetli kampanyalar sunmaktadır. Shell mobil uygulaması telefona indirildikten itibaren ‘Tekliflerim’ kısmında ki kampanya kodu kullanılarak 1 Temmuza kadar sürecek kampanyadan yararlanılabilmektedir. Kampanyaya katılan Shell Select marketlerin bulunduğu istasyonlar, Shell mobil uygulamasın da ‘Tekliflerim’ kısmında bulunmaktadır.

KULLANANLARA PARA KAZANDIRAN BROWSER GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

KULLANANLARA PARA KAZANDIRAN BROWSER GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

İnternette bir çok browser olsa dahi Google chrome gibi yerine sabit olanları yerinden kaldırmak çok zor. Peki, bu tarayıcıları yerlerinden nasıl indirebiliriz? Bunun cevabı oldukça net, kullandığımız tarayıcının para kazandırması bunları yerinden kaldırmaya yetebilir. İşte Brave browser bizlere bunun müjdesini vermektedir. Bizlere para kazanmayı vaat eden bu sistemi kesinlikle kaçırmayınız. Bu sistemi kaçırmanız halinde ileride çok pişman olursunuz, bu yüzden elinizi olabildiğince çabuk tutun.

Eskiden de adını Javascript’in Mozilla fireworks’un kurucusuna yazdırmış olan Brander Eich bu seferde böyle bir İnternet tarayıcı ile gün yüzüne çıkmaktadır. Java gibi çok fazla başarı sağlayan Brander’ın bu konuda da büyük başarı sağlayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu browserla para kazanma keyfini iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Peki bu tarayıcı ne zaman gün yüzüne çıkacak? Bu sorunun cevabı yakın sayılır. Bu senenin yaz aylarında çıkması tahmin ediliyor. Ama çıkmasına daha yakın bir tarih belli olmadan adından da bahsedilmeye başlandı. Çıktıktan sonraysa rahatlıkla çok fazla kullanılan browserlardan birisi olmaya başlayacağını düşünülmektedir. Bu tarayıcı çıktıktan sonra herkese çok fazla miktarda para kazandıracağı düşünülmektedir.

Peki Nasıl Olacak?

Her web sitesinde birbirinden farklı reklamlar bulunmaktadır. Brave browser herhangi bir reklamı siteden kaldırıp kendi anlaştığı şirketlerinin reklamlarını ekleyerek para kazanma mutluluğuna erişebilirsiniz. Kendi eklediği reklamı gösterdiği için kendi paranızı kazanıp bizde o reklamı gördüğümüz için brave browserın kazandığı paradan kendimize bir pay almanız söz konusudur. Bu kadarı kesin gibi olsa da daha fazla para kazanmak adına neler yapabiliriz? Veya sadece bu kadarı gerekli olacak mı gibi soruların cevaplarını tarayıcı çıkmaya yakın bir zamanda görmeyi umuyoruz. Bu sistem sayesinde herkes tarayıcılara girerek para kazanma fırsatına erişecektir.

OOS VE Fenerbahçe

Fenerbahce’nin kaçırdığı şampiyonlukları taraftar hep eksiklere bağlayıp, en çokta 10 numara eksikliğine değiniyordu. Alex de souza’dan sonra 10 numara almayan/alamayan Fenerbahce yönetimi buna sonunda DUR diyor. Fenerbahce’nin 10 numara radarına Zenitli oyuncu Giuliano takılıyor.Fenerbahce Brezilyalı oyuncu ile anlaşmaya çalışıyor. Bonservisi 6 Milyon EURO Ama DİREKT BONSERVİSLE DEĞİL, SATIN ALMA OPSİYONLU ŞEKİLDE transfer edileceği iddia ediliyor. Bu transferden haberdar olan Taraftar Sosyal Medyada sevinçlerini Paylaşımları ile vurguluyorlar.

Hatem Ben Arfa ve Lucas Lima’dan sonra transfer medyasında artık Zenitli oyuncu da bulunuyor.

!!BaŞLıYoR!!

Sezon arasından sonra artık Spor Toto Süper Lig artık başlıyor. Yoğun bir transfer döneminden sonra artık transfer edilen oyuncuların oynayacağı lig Başlıyor. Spor Toto Süper Lig Yarın oynanacak M.Başakşehir ve Bursaspor maçıyla açılıyor. Transfer döneminde gelen yıldız oyuncuların gösterecekleri  performans merak konusu. İlk haftalardan ise Derbi heyecanı Yaşanacak. Güzel bir sezon geçmesi dileği ile umarız. Bu sezonda da Kardeşlik Sevgi saygı ve Hoşgörü plana çıkmalı!

Spor toto Süper 1. Hafta Fikstürü:

11 Ağustos Cuma

-M.Başakşehir 21:45 Bursaspor

12 Ağustos Cumartesi

-Akhisar Bld 20:00 Sivasspor

-Alanyaspor 21:45 Kasımpaşa

-Gençlerbirliği 20:00 Karabükspor

-Göztepe 21:45 Fenerbahçe

13 Ağustos Pazar

-Trabzonspor 20:00 Konyaspor

-Beşiktaş 21:45 Antalyaspor

-Yeni Malatyaspor 21:45 Osmanlıspor

14 Ağustos Pazartesi

-Galatasaray 21:45 Kayserispor

2 Yıl Sonra Ücretli Kanallar İptal Olacak!

Gün geçtikçe gelişen İnternet ortamında çok farklı şeyler gün geçtikçe ortaya çıkıyor ve hızla yayılıyor. Bunların en önemlilerinden biri de;

İnternet üzerinden yayınlarını alan, yani çanak anten yerine internete ihtiyaç duyan uygulamalar ve cihazlar. 

Yakın zamanda şahit olduğum bir olay şu şekilde;

Smart özelliği olan televizyonlarda bazı programlar, bazı özellikler ve bazı enteresan şeyler olmakta, çanak anten yerine Wifi üzerinden yayınları alan programlar sayesinde şifreli kanalları da şifresiz olarak izlemek mümkün.

Ayrıca “Adil kullanım kotası” adı altında belli bir internet tüketiminden sonra hızı düşen internet sağlayıcılarının aldığı karar gereği 2018 yılı 31 Aralık itibariyle bu kota kalkacak ve internet hızı neyse sürekli o kalacak. İşte o zamanlarda da bu cihazların satışı artacak, şifresiz şekilde kanallar çanak anten olmadan izlenecek ve büyük ihtimalle de şifresiz kanal tabiri kalmayacak.

Bu uygulamaların özelliği, atıyorum bir futbol müsabakası izlemek istediniz. Yaklaşık olarak 4-5 GB internetinizden gidiyor kanalın HD olduğunu düşünürsek. Bu da mevcut şartlarda ayda ortalama 10 maç izleme imkanı tanıyor (tabi başka bir şeye harcanmazsa kota) 

İşte limit ortadan kalktığında da internet sağlayıcıları internet hızlarını artıracak ve tahminimdeki gibi olacaktır her şey…