Grip ve boğaz ağrısına mucizevi reçete

Mevsim geçişine bağlı grip ve boğaz ağrısından kurtulmanın mucizevi ve ekonomik bir yöntemi olduğunu biliyor muydunuz?

Sımsıcak bir yaz mevsiminin ardından sonbaharın kendini kuvvetlice hissettirdiği bu günlerde havaların ani değişimi vücut direncimize de yansımaktadır. Sıcak havadan soğuk havaya geçiş bağışıklık sistemimizi de etkileyerek, gerekli önlemleri almadığımızda hasta olmamıza neden olur.

Eğer sizin de boğazınızda gıcık, kaşıntı, gıdıklanma hissi ya da ağrı, kızarıklık veya kırıklık, kırgınlık gibi şikayetleriniz varsa bu reçeteyi mutlaka denemenizi öneririz.

Grip ve boğaz ağrısını geçiren mucizevi reçete

Malzemeler:

– 2 yemek kaşığı bal

– 2 yemek kaşığı limon suyu

– 2 yemek kaşığı elma sirkesi

– 1 yemek kaşığı toz tarçın

– Ilık su

Yukarıdaki malzemeleri bir kupa ya da fincan ılık su içerisine ekleyip karıştırarak için. Çocuklar ve yetişkinler gönül rahatlığı ile kullanabilirken, ihtiyaç duydukça tekrarlayabileceğiniz bir reçetedir.

Bu karışımı içtiğinizde mikrop ve iltihapları yok eder, vücut direncinizi arttırır ve üst solunum yolu hastalıkları olarak tanımladığımız grip ve boğaz ağrısına karşı da koruyucu bir antibiyotik görevi görür. Özellikle havanın soğuk hissedildiği bu günlerde gündüz veya gece bir fincan bu karışımdan içmek sizi mevsimsel hastalıklara karşı koruyacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.