Grip ve boğaz ağrısına mucizevi reçete

Mevsim geçişine bağlı grip ve boğaz ağrısından kurtulmanın mucizevi ve ekonomik bir yöntemi olduğunu biliyor muydunuz?

Sımsıcak bir yaz mevsiminin ardından sonbaharın kendini kuvvetlice hissettirdiği bu günlerde havaların ani değişimi vücut direncimize de yansımaktadır. Sıcak havadan soğuk havaya geçiş bağışıklık sistemimizi de etkileyerek, gerekli önlemleri almadığımızda hasta olmamıza neden olur.

Eğer sizin de boğazınızda gıcık, kaşıntı, gıdıklanma hissi ya da ağrı, kızarıklık veya kırıklık, kırgınlık gibi şikayetleriniz varsa bu reçeteyi mutlaka denemenizi öneririz.

Grip ve boğaz ağrısını geçiren mucizevi reçete

Malzemeler:

– 2 yemek kaşığı bal

– 2 yemek kaşığı limon suyu

– 2 yemek kaşığı elma sirkesi

– 1 yemek kaşığı toz tarçın

– Ilık su

Yukarıdaki malzemeleri bir kupa ya da fincan ılık su içerisine ekleyip karıştırarak için. Çocuklar ve yetişkinler gönül rahatlığı ile kullanabilirken, ihtiyaç duydukça tekrarlayabileceğiniz bir reçetedir.

Bu karışımı içtiğinizde mikrop ve iltihapları yok eder, vücut direncinizi arttırır ve üst solunum yolu hastalıkları olarak tanımladığımız grip ve boğaz ağrısına karşı da koruyucu bir antibiyotik görevi görür. Özellikle havanın soğuk hissedildiği bu günlerde gündüz veya gece bir fincan bu karışımdan içmek sizi mevsimsel hastalıklara karşı koruyacaktır.

 

Sigaranın Anne Karnındaki Bebeğe Etkisi

SİGARA İÇMEYİN YAŞAYIN VE YAŞATIN

Gelişmiş ülkelerde sigara içme oranı her geçen gün azalmakta, gelişmemiş ülkelerde ise sigara içme oranı artmaktadır. Kadınlar arasında ergenlik döneminde başlayan sigara kullanma alışkanlığı, kadın evlenme çağına gelince fizyolojik ya da psikolojik bağımlılığa dönüşebilmektedir. Günümüzde sigara içmenin bir hastalık olduğu ve bu hastalığın tedavi edilmesi gerektiği anlaşılmıştır.

Kadınlarda gelişen sigara bağımlılığı çoğu zaman gebelik sürecinde de devam etmektedir. Gebelikte sigaranın kullanılması hem anneye hem de bebeğe zararlıdır. Sigaranın içinde yaklaşık 400 kimyasal madde bulunmaktadır. Sigara annenin başta solunum olmak üzere kalp, damarlar ve vücutta bulunan bütün organlara zarar vermektedir. Sigaranın gebe halinde ki bir kadına fizyolojik etkileri vardır. Bunlar: Akciğerleri daraltarak daha az hava girmesine neden olur, damarlar daraldığından dolayı tansiyon yükselir, nabzı hızlandırmaktadır, bulantı ve kusmaları daha fazla artırmaktadır, çabuk yorulmaya neden olmaktadır, koku alma ve tat alma duyusunu azaltır, iştahsızlığa neden olmaktadır. Sigaranın içinde bulunan nikotin ve karbon monoksit bebek sağlığı açısından oldukça zararlıdır. Bebek plasente ve kordon aracılığıyla beslenmektedir. Sigara içen annelerden bebeğe yeterli miktarda oksijen ulaşmamaktadır. Bebeğin oksijen sayesinde beslenip geliştiği göz önüne alırsak bu çok ciddi bir sorundur. Dolayısıyla sigara içen annenin bebeğinde büyüme ve gelişmenin az ya da yavaş olması gerçekleşebilir. Sigaranın gebelik üzerinde olumsuz bazı etkileri vardır. Bunlar: Düşük riskini artırır, erken doğuma neden olabilir, bebeğin anne karnında ölmesine neden olabilir, bebeğin doğum ağırlığının düşük olmasına neden olur, bebeğin akciğerlerinde hasar meydana gelebilir. Şüphesiz sigaranın bir tek doğum anında değil bebek doğduktan sonra da bazı zararları vardır. Bunlar: Doğumdan sonra bebekte zatürre ve bronşit riski artar, akciğer fonksiyonları zarar gördüğünden dolayı akciğer hastalıkları oluşabilir, orta kulak intihabı ve astım gibi hastalıklar görülebilir, sigara içen annelerin bebeklerinde ani ölüm sendromu gerçekleşebilir, sigara içen annelerin bebekleri daha çok hastalanır. Ayrıca sigara içen annelerin sütlerinin besleyici özellikleri azalmaktadır. Bebek anneye bağlıdır yaptığı her hareketten etkilenmektedir. Gebelikte anne sigarayı bırakmaya başladığı andan itibaren bebeğin de sağlığı olumlu yönde ilerleyecektir. Anne sigarayı bıraktığında damarları zehirli maddelerden arınacak ve böylece bebeğe daha çok oksijen gitmiş olacaktır.

Anne adayı gebeliği esnasında sigara içsin ya da içmesin başkalarının içtiği sigara dumanından da etkilenmektedir. Annenin çevresinden çektiği bu dumanlar plasente aracılığıyla bebeğe ulaşmakta ve bu yüzden de bebeğin gelişimi olumsuz etkilenmektedir. Bu nedenle gebelik döneminde sigara içmeseniz bile sigara içilen bir ortamda bulunmamalısınız.

Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

https://www.youtube.com/watch?time_continue=26&v=5Epe85uV_tg

Sıkıntılarımın olduğu bir anda bana yol gösteren sözleri, sizin de dertlerinizden bir parça da olsa kurtulmanız için dinlemenizi öneriyorum.

 

Şüphesi ki her insan hayatının belli dönemlerinde bazı sıkıntılı durumlar içerisine düşmüştür. Eğer sıkıntıyı doğuran büyük nedenler yoksa insan kendi yapabileceği basit yöntemlerle bu sıkıntıdan kurtulabilir. Bunun da çaresi hiç boş vakit geçirmemeli, kendine faydalı olacak uğraşlar bulmalıdır. ”Sabır kurtuluşun anahtarıdır” sözünü dikkate alıp, çalışıp sabrederek bir çıkış yolu bulmalıdır. Asla karamsar olmamalıdır. Doktorlar, sıkıntıdan kurtulmanın tek çaresinin insanın kendine sevebileceği uğraşlar bulmak olduğunu söylüyorlar. İşte bu videoda Mevlana’nın sözlerini dikkate alarak sıkıntıdan nasıl kurtulabileceğinizi öğreneceksiniz.