El – Salvador Şehri Seyahati Yapacaklar İçin Öneriler

El – Salvador Şehri Seyahati Yapacaklar Öneriler

El – Salvador, Orta Amerika da yer almaktadır. Batıda Guatemala, kuzey ve doğuda Honduras’a komşu durumundadır. Güneyinde ise Büyük Okyanus bulunmaktadır. Ayrıca bölgenin en iyi sanayileşmiş bölgesidir. Bölgede İspanyolca, Nahua ( Amerika yerlileri arasında yaygındır ) dilleri konuşulmaktadır. Para birimi ABD dolarıdır.

Aklınızda Olsun:

 • Turistik ve simgesel yerleriyle gelişmiş bir bölgedir. Bunlar: Iglesia El Rosario, Joya De Ceren Arkeolojik Alanı, Plaza Futura, Devil’s Door, Paseo El Carmen, Catedral Metropolitana, Malecon Puerto De La Libertad, Tazumal, Santa Ana Cathedral, Iglesia Santa Lucia, San Andres.
 • Doğa ve parklar: Parque National El Boqueron, Lake Coatepeque, Santa Ana Volcano, El Tunco, National Park Cerro Verde, Volkan San Salvador, Lago De Coatepeque.
 • Görülmesi gereken müzeler: Museo De Arte De El Salvador, Museum Of The Word And Image, Centro Monsenor Romero, Museo De La Revolucion Salvadorena.
 • Ünlü yeme içme merkezleri: Plaza Volcan, Inter Tours, El Chucho Aguacatero, Villa Morena.
 • Eğlenceli su parkları: Apuzunga, Canopys Del Rio Sunzal.
 • Spa ve sağlık merkezleri: Termales De Santa Teresa, Balance Yoga Center, Aqua Park.
 • Açık hava aktiviteleri: El Tunco, Papagayu Adventures, Parque Central Suchitoto, Eco Tours Petate, El Sunzal, Quadritour El Salvador, El Salvador Divers, Seven Waterfalls Tour, Fish El Salvador, Bytto – Day Tours, Ofintour Travel & Shuttle.

Dübai Şehri Seyahati Yapacaklar İçin Öneriler

Dübai Şehri Seyahati Yapacaklar Öneriler

Dübai, Arap Yarımadasında bulunan Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan 7 emirlikten birisidir. Dübai, Birleşik Arap Emirliklerinin en yüksek nüfusuna sahip bölgesidir. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Basra Körfezi kıyısında bulunmaktadır. Dübai, arkasında ki Arap Çölü ile bitişik bir halde bulunmaktadır. Dübai, sıcak çöl iklimine sahiptir. Dübai de yazları aşırı nem de görülmektedir.

Aklınızda Olsun:

 • Dübai’ye gittiğinizde kesinlikle görmeniz gereken turistik ve simgesel yerler: Dübai Çeşmesi, Burç Halife, Burç El Arap, Dübai Creek, Marina Beach, Emirates Kuleleri, Big Red, Satwa District, The Walk At JBR, Pier 7, Shiva Temple.
 • Su ve eğlence parkları: Aquaventure Su Parkı, Wild Wadi Su Parkı, Ski Dübai, Global Village, Creekside Park, Ice Land Water Park.
 • Dübai de gezilecek müzeler: Dübai Müzesi, Al Jaber Gallery, Coffee Museum, Majils Gallery, Opera Gallery, Planetarium 360 & Dino Live, The Empty Quarter, Safestway Art Gallery.
 • Ünlü restoranlar: Frying Pan Food Adventures, Travelux Day Tours, Tastecapade, Dubai Silicon Oasis, The Change Initiative.
 • Spa ve sağlık merkezleri: Spa Cordon, Talise Ottoman Spa, SeaYou, The Armani Spa, ShuiQi Spa and Fitness, Jazz Lounge Spa, Cryo.
 • Dübai de doğa ve parklar: Dübai Marina Yacht Club, Miracle Garden, Dübai Creek, Dübai Aquarium & Underwater Zoo, Jumeira Sahili ve Parkı, Dübai Hummer Safari, Palm Island, Palm Jumeirah.

Dusseldorf Şehri Seyahati Yapacaklar İçin Öneriler

Dusseldorf Şehri Seyahati Yapacaklar Öneriler

Dusseldorf, Ren Nehri kıyısına kurulmuş fuar ve moda kentidir. Güneyinde Köln, kuzeyinde ise Ruhn Bölgesi bulunmaktadır. Düssel deresi kente adını vermektedir. Dusseldorf’un kent merkezinde bulunan birahaneleri ve meyhaneleri ile ünlü Altstadt Semti, halk arasında Dünyanın en uzun barı olarak anılmaktadır. Ayrıca şehir dünyaca ünlü sanayi fuarları ile tanınmaktadır.

Aklınızda Olsun:

 • Dusseldorf da kesinlikle görmeniz gerek ilginç mimari yapılar bulunmaktadır. Bunlar: MedienHafen, St. Lambertus Church, Rathaus, Carsch – Haus, State Parliament Of North Rhine Westphalia, Neuer Zollhof, Wilhelm – Marx – Haus, Das Dusseldorf Stadttor, Girardethaus, Ehrenhof, Rheinuferpromenade, Rhine Tower, Burgplatz, Kaiserpfalz Kaiserswerth, Köe – Bogen, Schlossturm.
 • Gezmeniz gereken müzeler: Classic Remise Dusseldorf, Schloss Benrath, Neanderthal Museum, Museum Kunstpalast, Loebbecke – Museum und Aquazoo, Dusseldorf Film Museum, Goethe Museum Dusseldorf.
 • Doğa ve parklar: Wildpark Dusseldorf, Hofgarten, Nordpark, Standehaus Park, Sud Park, Japanese Garden, Botanical Garden, Spee’scher Graben.
 • Oyun ve eğlence aktiviteleri: Mission60minutes – Live Escape Game, TeamEscape Dusseldorf, QUEXIT – The Live Escape Game, Cinema Kino, Bambi, Ufa Palast Dusseldorf.
 • Ünlü restoranlar: Elli’s Pub Crawl, Altbier Safari, Brauhaus Joh. Albrecht, Eat – The – World Food Tour Dusseldorf.
 • Spa ve sağlık merkezleri: Lilawadee Thai Massage, Atipat Thai Massage, Sahara Wellness, Aqua Plus, Badergesellschaft, Yang Yi Thang Massage, Gold Elephant Royal Thai Wellness, Rive Spa, Asia Beauty Center,

Durban Şehri Seyahati Yapacaklar İçin Öneriler

Durban Şehri Seyahati Yapacaklar Öneriler

Durban, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Hint Okyanusu kıyısında bulunan, ülkenin en büyük ikinci şehridir. Şehir, ticaret, turizm ve büyük bir kültür merkezidir. Durban limanı Afrika kıtasının en işlek limanlarından birisidir. Ilıman, astropikal iklimi ile birbirinden güzel plajları sayesinde şehir uluslararası bir üne sahiptir. Şehrin sahil bandı oldukça bir üne sahiptir.

Aklınızda Olsun:

 • Durban, doğa ve parklarıyla ünlü bir yerdir. Bunlar: u Shaka Sea World Aquarium, Durban Botanical Gardens, Golden Mile, The Valley Of A 1000 Hills, Umgeni River Bird Park, Mitchell Park, Phezulu Safari Park, Natal Shark Board.
 • Su ve eğlence parkları: u Shaka Marine World, u Shaka Wet’n Wild, Big Rush Urban Adrenaline, Funworld.
 • Müzeler: Natural Science Museum, Phansi Museum, African Art Centre, Kwa Muhle Museum, Old Court House Museum, The Campbell Collections, Bergtheil Museum.
 • Ünlü yeme ve içme merkezleri: Markets Of Warwick Tour, The Spice Emporium Durban, Golden Hours Family Market, Cooking Cooks, Gecko Culinary Adventures.
 • Spa ve sağlık merkezleri: Treehouse River Lodge Spa, The Spa On Fairway, Fine Gentlemen’s Grooming Club, Beach Yoga Durban, Rachawadee Thai Spa.
 • Eğlence aktiviteleri ve oyunlar: Suncoast Casino, Greyville Racecourse, Durban Country Club, People’s Park, Durban Ice Arena, Southern Rock Climbing Centre, Electric Avenue, Funky Monkey, Gateway IMAX, Giba Gorge Horse Trails.

Dubrovnik Şehri Seyahati Yapacaklar İçin Öneriler

Dubrovnik Şehri Seyahati Yapacaklar Öneriler

Dubrovnik ya da eski ismiyle Ragusa, Hırvatistan’ın Adriyatik sahilinde bulunan, Orta Çağdan kalmış tarihi eserleri ile ünlenmiş bir şehridir. Hırvatistan’ın Yugoslavya’dan ayrılışı sırasında çıkan iç savaşlarda bazı tarihi eserler zarar görmüştür. UNESCO’nun 2005 yılında yaptığı restorasyon çalışmalarıyla eski görünümüne döndürülmüştür. Turizm anlamıyla ilgi çekici şehirlerden birisidir.

Aklınızda Olsun:

 • Tarihi anlamda gezilecek yerler: Ancient City Walls, Korcula Island, Placa Thoroughfare, Fort Lovrijenac, Rector’s Palace, Church Of Saint Blaise, Dominican Monastery, Synagogue, St. John’s Fortress, Fort Bokar, Revelin Fortress, The Home Of Marin Drzic.
 • Dubrovnik bölgesindeki tarihi müzeler: Gornji Ugao Tower, Rector’s Palace, Franciscan Monastery, Memorial Room Of The Defenders Of Dubrovnik, Maritime Museum, Lokrum Visitor Center, Visia Dubrovnik Of City Of Dubrovnik.
 • Ünlü restoran ve barlar: Dubrovnik Food Tours, Malvasija Wine Bar, Taste Dubrovnik, Dubrovnik Story, Guide İn Dubrovnik, Maskeron Tours.
 • Spa ve sağlık merkezleri: Hotel More Wellness & Beauty, Ana’s Studio, Beauty Loop.
 • Su ve eğlence parkı: Aquapark Cavtat.
 • Doğa ve parklar: Dubrovnik Boat Rentals, Island Of Lokrum, Mijet, City Harbor, Lopud Island, Elafiti Islands, Dubrovnik Top Tours.
 • Açık hava aktiviteleri: Outdoor Croatia Sea Kayaking, Dubrovnik Boats, Adventure Dalmatia, Blue Planet Driving Center, Adriatic Kayak Tours, Buggy Safari Dubrovnik, Huck Finn Adventure Travel, Sveti Jakov Beach.

Dublin Şehri Seyahati Yapacaklar İçin Öneriler

Dublin Şehri Seyahati Yapacaklar Öneriler

İrlanda’nın başkenti ve en büyük şehridir. Liffey Nehri’nin ağzında, Dublin Kontluğu’nun merkezinde yer almaktadır. Orta Çağ dan beri İrlanda’nın başkenti konumundadır. Bu bölgeye bazen Dublin Metropolü ve ya Dublin Kenti de denilmektedir. Dublin, Avrupa’nın yaşanılacak en iyi başkenti ve İrlanda ise Avrupa’nın en mutlu ülkesi seçilmiştir. Dublin, yılda dört milyonun üzerinde ziyaretçi çekmektedir.

Aklınızda Olsun:

 • Tarihi ve simgesel yerler bakımından oldukça zengin bir yerdir. Bunlar: Kilmainham Goal, Trinity College, St. Michan’s Church, Christ Church Cathedral, Saint Patrick’s Cathedral, Dublin Castle, City Hall, Bank Of Ireland, Four Courts, Leinster House.
 • Gezilmesi gereken tarihi müzeler: Irlanda Ulusal Arkeoloji Müzesi, National Museum Of Ireland, Irlanda Ulusal Doğa Tarih Müzesi, Pearse Museum, The Custom House, National Photographic Archive, Grand Lodge Museum, Dublin Experience, Revolution 1916.
 • Dublin de ünlü olan restoran ve alkol mekanları: Guinness Storehouse, The Old Jameson Distillery, Butlers Chocolate Experience, Tapas Trail, Fabulous Food Trails, Irish Food Trail.
 • Su ve eğlence parkları: Clara Lara Fun Park.
 • Oyun ve eğlence merkezleri: Escape Dublin, The Hideout, Metro Golf, Delta Force Paintball Belfast, Zway, Dr. Quirkey’s Good Time Emporium.
 • Spa ve sağlık merkezleri: BaanPai Thai Massage, Melt Natural Healing Centre, Tropical Popical, Mai Thai Massage, The Regency Hotel Spa, Inter Continental Dublin Spa.

Dresden Şehri Seyahati Yapacaklar İçin Öneriler

Dresden Şehri Seyahati Yapacaklar Öneriler

Almanya’nın Elbe Nehrinin kenarında kurulmuş bir şehirdir. Dresden şehrine de ayrıca “Elbe’nin Floransa’sı”da denilmektedir. Dresden şehri çok sayıda sanat eseri içermektedir. Dresden eski Doğu Almanya topraklarında yer almaktadır. Şehir Almanya’nın ekonomik konum bakımından dinamik şehirlerinden birisidir. Avrupa’nın en güzel su saraylarından birisi olan Moritzburg, Dresden den yalnızca 10 km uzaklıkta bulunmaktadır.

 

Aklınızda Olsun:

 • Gezilmesi gereken müzeler: Gemaldegalerie Alte Meister, Green Vault, Royal Palace, Panometer Dresden, Transport Museum Dresden, Dresden City Museum, Zamek.
 • Tarihi ve simgesel yerleri mevcuttur. Bunlar: Pillnitz Castle & Park, Katholische Hofkirche, Palais Grosser Gartens, Kreuzkirche Dresden, Stallhof, Festung Dresden, Georgenbau, Kurlander Palais.
 • Gezilmesi gereken açık hava aktiviteleri: Zoo Dresden, Standseilbahn Dresden, Sachsische Dampfschiffahrt, Citybeach Dresden, Sight Running Dresden, Die MietStation.
 • Değişik yeme ve içme kültürlerinden faydalanabileceğiniz yerler: Eat The World Food Tours Dresden, Craft Bear Store & Pub Dresden, Weingalerie Dr. Mueller, Dr. Quendt GmbH & Co. KG, Erlebe Dresden.
 • Spa ve sağlık merkezleri: Tilo Weidig – Massagen İm Taschenbergpalais, Royal Thaimassage Dresden, Traditionelle Thai Massage Dresden, Schwebebad.
 • Gece hayatı yaşamak için gideceğiniz mekanlar: Karl May Bar, Bar Paradox, Katy’s Garage, Zapfanstalt, Club Standesamt, Irish Fiddler, Whisky & Genuss Dresden, Kowalsky Die Raucherbar, Groove Station, Barneby – Die Spielebar, Bautznertor, Bar Holda, Side Door, Zille.

Kazablanka Şehri Seyahati Yapacaklar İçin Öneriler

Kazablanka Şehri Seyahati Yapacaklar Öneriler

Kazablanka, Fas’ın batısında bulunan, Atlas Okyanusunun kıyısında yer alan bir liman kentidir. Aynı zamanda Fas’ın en büyük şehridir. Kazablanka ile şehrin popülaritesi 1942 de artmıştır, bu dönemde modern mimarın başkenti kabul edilmiştir. Kazablanka da yumuşak Akdeniz iklimi görülmektedir.

Aklınızda Olsun:

 • Turistik ve simgesel yerleri çok fazla ilgi çekicidir. Bunlar: 2. Hasan Cami, Quartier Habous, The Corniche, Old Medina Of Casablanca, Notre Dame De Lourdes, New Medina Of Casablanca, Square Of Mohammed V.
 • Gezilmesi gereken müzeler: Musee Abderrahman Slaoui, Villa Des Arts De Casablanca, Museum Of Moroccan Judaism.
 • Su ve eğlence parkları: Tamaris Aquaparc, Parc De Jeux Sindibad.
 • Doğa ve Parklar: Ain Diab, Foret De Bouskoura, Parc De La Ligue Arabe, Isesco Park, Parc De L’Hermitage, Plage Lalla Meriem, Plage Mademe Choual.
 • Spa ve sağlık merkezi: Spa & Hammam Istanbul, Kine Spa Casablanca, Wang Thai Spa, Om Yoga, Hammam Solidarite Feminine, Gauthier Bain Turc, Esthetique Spa Tazi, Orchidee Thai Institut, Bfit, Yoga Shala.
 • Açık hava aktiviteleri: The Corniche, Magic Lamp Tours, Morocco Premium Tours, Morocco Camel Trips, Marrocos Siroco, Morocco Planet, Spectacular Morocco Tours, Morocco Sahara Holiday, Morocco Bedouin Travel, Wheels Of Morocco, Viva Marrocos Tours, Club Hippique Le Barry, Plage Lalla Meriem, Morocco Trails, Le Dauphin Plongeur, Surf Globe School.

Eindhoven Şehri Seyahati Yapacaklar İçin Öneriler

Eindhoven Şehri Seyahati Yapacaklar Öneriler

Eindhoven, Hollanda’nın beşinci büyük şehri olarak gösterilmektedir. Çok fazla turistik bir şehir olarak gösterilmese de nüfus bakımından oldukça yüksektir. Şehirde ki TÜ/e ( Technische Universiteit Eindhoven ), Avrupa’nın mühendislik alanında en önemli üniversitelerinden birisidir. Şehir merkezinde Piazza Center ve Heuvel Galerie adında iki tane alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Aklınızda Olsun:

 • Müzeler anlamıyla zengin bir şehirdir. Gezilecek müzeler: DAF Museum, Philips Museum, Van Abbe Museum, PSV Museum, Eindhoven Museum, Piet Hein Eek, Designhuis, Philips Historical Products.
 • Turistik ve simgesel yerler: Sint – Catharinakerk, De Blob, Stratumseind, Temple Des Augustins, Flying Pins, Gallery Pennings, Fatih Moskee, Evoluon, Gallery Zand.
 • Doğa ve parkları: De Trongelreep Swimming Paradise, Falconcrest Roofvogelpark.
 • Ünlü mekanları: Stadsbrouwerij Eindhoven, Bottle Distillery.
 • Spa ve sağlık merkezleri: Agua Spa Health Beauty, Thermen Prinsejagt, Malai Thai Massage, Gay Sauna Tibet, Soap Treatment Store.
 • Eğlence ve oyun aktiviteleri: Escape Room Eindhoven, Holland Casino Eindhoven, Pathe Eindhoven, Area 51 Skatepark, NatLab, Discovery Factory, Glow Glow Eindhoven, Escaperoom Stijp – S, Service Bioscoop Zien, Eindhoven Bowling Vereniging, Op Noord.
 • Gece hayatı yaşayabileceğiniz mekanlar: Little One Bar, Van Moll, De Bierprofessor, Cafe The Jack, M2, Cafe Costa, Poolcafe Balls, Den Ouden Touli, Cafe Stacey’s, The Rex Snooker En Pool Club Eindhoven, Arcade, Krazy Kangaroo, Cafe Thomas, The Tipsy Duck.

Kahire Şehri Seyahati Yapacaklar İçin Öneriler

Kahire Şehri Seyahati Yapacaklar Öneriler

Kahire, Mısır’ın başkentidir. Afrika’nın ve Arap dünyasının en büyük kentidir. Kentin büyük bir bölümü Nil nehrinin doğusunda yer almaktadır. Kahire Mısır ve çevre ülkelerinin kültürel, politik, ekonomik merkezidir. Kahire bulundurduğu üniversite, yüksek okul, müze, tiyatro ve anıtlarıyla ülkenin en önemli konumlarından birisidir. Kahire, 1979 dan beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Kahire’nin Nil Nehri kenarında yer alması nedeniyle turistik açısından rağbet görmektedir.

Aklınızda Olsun:

 • Çok fazla tarihi yerleri bulunan Kahire de özellikle gezilmesi gereken yerler: Sakkara Piramitleri, Kahire Mehmet Ali Paşa Cami, Mosque And Madrasa Of Sultan Hassan, Mosque Of Ibn Tulun, Ben Ezra Synagogue, Fort Of Babylon.
 • Gezilmesi gereken mimari yapılar: Hanging Church, Khan Al – Khalili, Step Pyramid Of Djoser, Mosque – Madrassa Of Al Ghouri, Spirit Of Egypt Tours, Chaar – Hachamaim Synagogue.
 • Müzeler anlamıyla oldukça zengin bir şehirdir. Kahire de gezilmesi gereken müzeler: Egyptian Antiquities Müzesi, Museo Do Cairo, Coptic Müzesi, Manyal Palace Müzesi, Oum El Dounia Gallery.
 • Meşhur doğa ve parklarıyla da ünlü bir yerdir. Bunlar: Al – Azhar Park, Zamalek, Nilometer, Wadi Degla, Japanese Garden, The Zoo, Giza Zoo, Gabalaya Park and Aquarium.
 • Kahire de bulunan ünlü restoranlar: Egypt Tailor Made Day Tours, The House Of Cooking, The Qasis Food Court, Tivoli Dome Zayed, Yood.

Douglas Şehri Seyahati Yapacaklar İçin Öneriler

Douglas Şehri Seyahati Yapacaklar Öneriler

Douglas, Man Adası’nın başkenti ve en büyük şehridir. Ada günümüzde ki adını, tarihi Man Krallığından almaktadır. Man Adası, ilk kez 8. Yüzyılda Viking yerleşkesi olarak kullanılmıştır. Man Adası iç işlerinde bağımsız, dış işlerinde Birleşik Krallığa bağlı bir şekildedir. Man Adası Avrupa Birliğine üye değildir, ancak yapılan bazı anlaşmalara göre sınırlı şekilde mal dolaşımına izin verilmiştir. Man Adasının ulusal marşı “O Land Of Our Birth” dir. Douglas Nehrinin denize döküldüğü noktada kurulmuştur. Ayrıca şehrin limanı da bu bölgede yer almaktadır. Douglas, Man Adası’nınhükemetine ve yüksek mahkemelerine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca adanın finans, iş, yönetim, ulaşım, eğlence ve alışveriş merkezi konumundadır.

Aklınızda Olsun:

 • Gezilecek doğa ve parkları mevcuttur. Bunlar: Ayres Natural Bridge, Thunder Basin National Grassland.
 • Tarihi müzeleriyle ün salmış bir şehirdir. Gezilmesi gereken tarihi müzeler: Pioneer Memorial Museum, Douglas Railroad Interpretive Center, Douglas WWII P.O.W. Camp.
 • Gezilmesi gereken turistik ve simgesel yerler: Fort Fetterman State Historic Site, Two Creek Ranch, College Inn Bar, Casstle Douglas, St. Bride’s Church.
 • Açık hava aktiviteleri açısından çok fazla ünlü olmasada Douglas Golf Course mekanında golf oynamanız mümkündür.
 • Douglas da oyun ve eğlence merkezi olarak House Of Pinz INC. yer almaktadır.
 • Douglas da gece hayatı yaşayabileceğiniz çeşitli mekanlar bulunmaktadır. Bunlar: Bill Store, Esterbrook Lodge, The Waterhole.

Cagliari Şehri Seyahati Yapacaklar İçin Öneriler

Cagliari Şehri Seyahati Yapacaklar Öneriler

Cagliari, İtalya’ya bağlı Sardinya Özerk Bölgesi başkenti konumundadır. Ayrıca bir liman kentidir. 19. Yüzyıldan itibaren Cagliari de insanlar kırsal alana göçerek bir gelişme gösterdiler. Bu nüfus büyümesi 20. Yüzyılda da devam etti. Buenos Aires  ( Arjantin ), Nanyuki ( Kenya ), Pisa ( İtalya ), Vercelli ( İtalya ), Padova ( İtalya ), Biella ( İtalya ) kardeş şehirleridir.

Aklınızda Olsun:

 • Gezilecek tarihi yerlere oldukça meşhurdur. Bunlar: Santurio e Basilica Di Bonaria, Cripta Di S. Restituta, Quartiere Villanova, Anfiteatro Romano Di Cagliari, Carbonia, Chiesa Di San’t Efisio A Giorgino, Rifugio Anti Aereo Don Bosco, Chiesa Di San Simone.
 • The Royal Palace, Villa Di Tigellio, Palazzo Civico değişik mimari yapılarıdır.
 • Doğa ve parklarıyla da gezilmesi gereken yerlerden birisidir. Bu gezilecek yerler: Monte Urpinu, Poetto, Parco Naturale Molentargius Saline, Parco Terramaini, Orto Botanico, Golfo Degli Angeli, Calamosca Beach, Emerson, Parco Di Monte Claro, Stagno Di Santa Gilla, Orto Dei Capuccini, Giardini Pubblici Cagliari, Sardinian Wanderlust, Passeggiata Lungomare Sant’ Elia, Beach Services Sa Sesta Poetto CA.
 • Cagliari de ki meşhur restoranlar: Sardinia Magic Experience, Culture Sardinia – Day Tours, La Bottega, Cantina Sociale Di Dolianova, Picanhas Sifen Work, Boccon Di Vino Cagliari, Mercato Rionale Di Is Mirrionis, Horeca Wine & Food.

Calgary Şehri Seyahati Yapacaklar İçin Öneriler

Calgary Şehri Seyahati Yapacaklar Öneriler

Calgary, sahip olduğu bir milyonluk nüfusuyla Kanada da bulunan Alberta eyaletinin en büyük kentidir. Kent, 1914 te bulunan petrol yataklarıyla sürekli gelişme gösteren bir şehirdir. Kent, ünlü Kanada Kayalık Dağları’na yaklaşık 80 km uzaklıktadır ve kent merkezi dağların eşsiz manzaralarına sahiptir. Kent, 1988 Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır.

Aklınızda Olsun:

 • Doğa ve parklarıyla ünlü yerleri bulunmaktadır. Bunlar: Spruce Meadows, Fish Creek Provincial Park, The Calgary Zoo, Prensin Adası Parkı, Bow River, Nose Hill Park, Win Sport, Bowness Park.
 • Turistik ve simgesel yerleriyle önemli bir merkezdir. Gezilmesi gereken yerler: Heritage Park Historical Village, Cagary Tower, Stephen Avunue Walk, Wonderland Sculpture, The Scotiabank Saddledome, Peace Bridge, Olympic Plaza, Kensington.
 • Açık hava aktiviteleriyle ilgi çekici yerler: Spruce Meadows, Calgary Pathway System, Lazy Day Raft Rentals, River Valley Adventure, McKenzie Meadows Golf Club, Sundance Ballons, Art On Wheels.
 • Gezilmesi gereken müzeler: The Military Museums, Glenbow Museum, Gasoline Alley Museum, Aero Space Museum Of Calgary, Rothney Astrophysical Observatory, Chinese Cultural Centre Museum, Art Galery Of Calgary, The New Gallery, Rubaiyat.
 • Ünlü restoranlar: Big Rock Brewery, Calgary Farmers Market, Calgary Food Tours Inc., Calgary Brewery Tours, Symons Valley Ranch Market, Tool Shed Brewing Company, Cuisine Et Chateau Interactive Culinary Centre, Village Brewery, Wild Rose Brewey.

Canberra Şehri Seyahati Yapacaklar İçin Öneriler

Canberra Şehri Seyahati Yapacaklar Öneriler

Canberra, Avustralya’nın başkentidir. Avustralya parlamentosu bu şehirde yer almaktadır. Kentin plan tasarımını Amerikalı Walter Burley Griffin tasarlamıştır. Ticaret merkezinin giderek canlılık kazanmasıyla büyüyen ve ün kazanan bir şehirdir. Yönetim binaları çeşitli alanlara yayılmaktadır.

Aklınızda Olsun:

 • Müzeler anlamıyla oldukça zengindir. Gezilmesi gereken müzeler: Avustralya Savaş Anıtı, Questacon, Avustralya Ulusal Galerisi, Ulusal Portre Galerisi, Museum Of Australian Democracy, National Museum Of Australia, Canberra Glassworks, Canberra Museum and Gallery.
 • Gezilmesi gereken tarihi yerler: Lanyon Homestead, Albert Hall, Calthorpes House, Blundells Cottage, Aboriginal Tent Embassy, St John Baptist Chruch, Australian – American Memorial, Deasland Homestead.
 • Gezilmesi gereken doğa ve parklar: Lake Burley Griffin, ANZAC Parade Walk, National Zoo and Aquarium, Australian National Botanic Gardens, Floriade, Namadgi National Park, Mr Spokes Bike Hire, Cotter Reserve.
 • Meşhur restoranlar: Canberra Region Premium Tours, Lerida Estate, Fyshwick Fresh Food Market, Black Glass Wine Tours, 3Seeds Cooking School, Speaker’s Corner Bar.
 • Spa ve sağlık merkezleri: Thai Bliss Therapeutic Massage, Foot and Thai, Live Well Spa and Wellness Centre, Serenity Makeup and Beauty, Touchwood Massage Therapy, Earth Day Spa, Mudd Spa, Jindii Eco Spa, Belconnen Thai Massage.
 • Gece hayatı yaşayabileceğiniz yerler: Hippo Co, The Wig & Pen, Rum Bar, O’Malleys Irish Bar, Reload Bar and Games, Muddle Bar, Cube.