Magnorm kullananlar

Magnorm ilacını genelliklikle hamimileğin ilk 3 ay döneminde doktorlar anneye veriyor. Magnezyum eksikliği sebebiyle özellikle sık sık kramp rahatsızlığı çeken kişilere veriliyor.

 

Magnorm ilacıyla ilgili farklı sitelerde yazılan yorumlar

 

“Doktorumun hamilelikte sık sık karşılaştığım kramplar için verdiği ilaç. tadı iğrenç, midemi bulandırıyor. tablet şeklinde alınan magnezyum yok mudur acep? ”

 

“sevgili arkadaşım magnorm magnezyum nerdeyse tüm hamilelerin kullandığı tabletlerdir. sakıncası olsa onca doktor vermez, ve oncaa gebe kullanmazdı. bende 4 aydır kullanıyorum hemde aralıksız. çünkü dayanılmaz bacak ağrılarım ve uyuşmalarım, kasılmalarım oluyordu. bunu içmeye başladıktan sonra kendimi iyi hissediyorum. bana çok faydası oldu yani. gönül rahatlığıyla kullan bence.”

 

“kasların istem dışı kasılmalarını önlemek için verilen suda eriyen magnezyum içeren ilaç. spastiklerin (serebral palsi) az da olsa rahatlamalarına yardımcı olabiliyor.”

 

“cnm bende yaklasık 1 aydır kullanıyorum.ilk başlarda tuhaf gelıyordu tadı ama alıstım galıba artık.daha oncelerı cok sık kramplarım oluyordu.allaha şükğr kı kullandıgımdan berı hıc olmadı.endişe etme yani.”

Efermag kullananlar

Efermag magnezyum eksikliğinde kullanılan bir ilaçtır. Sık sık kramp rahatsızlığı olanlara da bu ilaç verilmektedir.

Bu ilac ile alaklı diğer sitelerde yapılan bazı yorumları diğer sitelerden alarak sizinle paylaşayım.

Selam kızlar kramplar için magnezyum olatak efermag kullanan var mı?”

Ben kullanıyorum.. magnorm kullaniyordum tadini hic sevmedim. Efermag daha icilebilir

“gebelikte oluşan krampların giderilmesi için kullanılır”

 

Magnezyum ihtiyacı en çok hangi besinlerde vardır ?

Magnezyum işlenmemiş doğal içme sularında, bol miktarda maden sularında, ve bezelye, ıspanak, pazı gibi koyu yeşil renkli bir çok sebzelerde de bol miktarda bulunmaktadır.

 

Magnezyum Eksiklik Belirtileri Nelerdir?

Magnezyum yetersizliği stres, sinirlilik, psikolojik değişimler, yorgunluk, iştahsızlık, kas krampları, uyku sorunları, kalp ritminde bozulmalar, koroner spazm,  adet öncesi şikayetler, böbrek taşı, zihinsel konsantrasyonda azalma gibi belirtiler gösterir.

Bedenlerimizde daha fazla denge yaratmak için ne yapabiliriz? Beslenmemize bir dizi sağlıklı besini ekleyerek, yaşantımızdan magnezyum tüketici etkenleri elimine ederek ve beslenme planımızı magnezyum içeren besinlerle  tamamlayarak genel sağlığımızı iyileştirebiliriz.

 

Magnezyumun Faydaları Nelerdir ?

 

Enerji gerektiren bütün metabolik olaylarda magnezyum minerali önemli rol oynar. Magnezyum olmadan vücutta enerji dönüşümü gerçekleşmez.

Magnezyum ikinci bol miktarda hücrelerarası mineraldir ve her hücrenin enerji üretiminde kritik rol oynar. Enerji verici reaksiyonların meydana gelmesini sağlaması magnezyum yararları arasındaki en önemli etkisidir. Enerji üretimini tetikleyen enzimler magnezyuma bağımlıdırlar ve eksikliği kronik enerji eksikliği olarak ortaya çıkabilir. Birçok kronik yorgunluk hastalarının alyuvarlarında düşük magnezyum düzeyleri vardır ancak magnezyum takviyesi kullanmanın kronik yorgunluğu azaltmaya ve enerji düzeyini artırmaya yardımcı olduğu görülmektedir