Lys Edebiyat Yazar Esere Nasıl Çalışılır?

Lys edebiyata nasıl çalışılır? edebiyat yazar eser nasıl ezberlenir? Lys edebiyat nasıl fullenir? Lys edebiyat 50 net nasıl yapılır?

Önümüzdeki yıl lys’ye girecek adaylar şimdiden çalışmalara başladı.

Lys Edebiyatta en çok soru çıkan konulardan birisi Cumhuriyet dönemi yazar eser sorularıdır bu yazımızda edebiyat yazar esere nasıl çalışılır buna dair teknik ve yöntemlerimi sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle bir yazarın tüm eserlerini ezberlemek oldukça zor gözükebilir ama aslında vereceğim yöntemlerle nasıl akılda kalıcı olduğunun sizde farkına varacaksınız.

Örneğin bir yazarı ve eserlerini ele alalım Ziya Osman Saba olsun yazarımızın eserleri şu şekilde: nefes almak, sebil ve güvercinleri, çocukluğum, değişen İstanbul, mesut insanlar, bir yer düşünüyorum ve geçen zaman şimdi eserleri kullanarak hikaye oluşturuyoruz ne kadar saçma olursa o kadar akılda kalıcı olur örnek bir tane yazıyım size.

Ziya Osman hem Nefes almak hem de Sebil ve güvercinleri görmek için Çocukluğum dediği Değişen İstanbul‘a gider.Burada çok Mesut İnsanlar görür ve onlara der ki; kalmak için Bir yer düşünüyorum, Geçen Zaman kaldığım ev yıkılmış.

Evet arkadaşlar bunun gibi hikayeler kurarak ezberleyebilirsiniz aynı zamanda hikayenizin altına hikayeyi temsilen resimler çizebilir yada yapıştırabilirsiniz bu yazdığınız yazıları odanızın duvarına asarak her zaman okumanıza olanak sağlayabilirsiniz.