Kefilsiz Kredi Almak İstiyorsanız Ne Yapmalısınız?

Kefilsiz Kredi Almak İstiyorsanız Ne Yapmalısınız?

Kefil, krediyi çeken kişinin borucunu, o kişi ödeyemediği takdir de üstlenen ve ödemeyi kabul eden kişiler olarak ifade edilmektedir. Kefilsiz krediler ise bu anlamda sadece kredi başvurusunda bulanmakta olan kişiye herhangi bir ek imzaya gerek duyulmadan tahsis edilebilen kredilerdir. Kefilsiz kredi almak çok kolay bir iş değildir. Bunun nedeni, bankaların izlediği kredi politikaları ve yaptıkları çeşitli prosedürlerdir. Bankalar kredi verirken mümkün olduklarınca talimatlara uyup, kredi başvurularında kefil talebini ortaya çıkartmaktadırlar. Bu durumların dışında kefilsiz kredi almak yine de olağan bir şeydir.

Bankalar tarafından kefilsiz kredi almak için çeşitli imkanlar sunulmaktadır. Bankalar verdikleri kredinin geri ödenmesini garanti altına almak amacıyla kefil seçeneği yerine başka bir teminat talep ederek garanti sağlamaktadır. Özellikle yüksek tutarlı kredilerde daha çok görülmekte olan bu teminat gayrimenkul ve ya araçlarınızı teminat göstermeyi amaçlamaktadır. Bunun yanı sıra, bankada mevzuatı olmakta olan kişilerin nakit blokajı seçeneğiyle de kefilsiz kredi alabilme imkanı sağlanmaktadır.

Kefilsiz kredi almak için diğer bir önemli şartta çok iyi bir kredi notunuza sahip olmanız gerekmektedir. Özellikle 1300 üzeri kredi skoruna sahip olan kişiler kefilsiz kredi çekme talebinde bulunurlarsa kabul görebilirler. 1300 puan üzerine sahip olan kişiler sistemsel değerlendirmeler ve bankanın birebir değerlendirmesinde oldukça avantaj sağlamaktadır. Bu yüksek puan bir anlamda kredinin geri ödenmesinde herhangi bir problemle karşılaşılmayacağının ispatıdır. Uzun süredir bir işyerin de çalışma ve yüksek gelire sahip olduğunuzu beyan etme de kefilsiz kredi almak için artı sağlayan şartlar arasında yer almaktadır.

Kefilsiz kredi almak bazı durumlar da mümkün olmayabilmektedir. Kredi notunuzun düşük olması, yani önceki dönemler de ödemelerinde gecikmelerin bulunması. Bunun yanı sırasında eğer kredi veren banka kredi için bir gelir talep etmekte ise kredi çekmek için başvuran kişiler bu geliri beyan edemiyorlarsa ve ya işsizler ise yine bankalar tarafınca kefilsiz kredi vermemektedirler. Ek olarak, kredi için aranan bir diğer özellik ise sigorta girişi olup olmadığıdır, sigorta girişi olmayan kişilere kefilsiz kredi verilmemektedir.

Akbank Kredi Borcu Yapılandırma

Akbank Kredi Borcu Yapılandırma

Kredi, daima sıkıntımıza yetişen bir banka koludur. Kredi sayesinde yapmakta zorluluk çektiğimiz maddi işlemleri çok hızlı ve de kısa süre zarfında yapabilmekteyiz. Kredinin hayatınızda ki önemi çok büyüktür. Çünkü sıkıştığınız her an da bankalar koşar ve de kredi talebinde bulunuruz. Kredi isteğiniz onaylanır ise ne mutlu bize ki işimizi görünür. Kredi talebimiz ret alırsa işimiz zor. Lakin bu kredi parasının alınması gibi bir de ödenmesi vardır. Kredi almak biraz kolaydır da, ödemek insanı çok fazla zorlamaktadır. Peki, kredi aldık ve de ödeyemiyoruz o zaman ne olacak? Elbette ki borcumuzu avukata gitmeden yapılandırmaya alacağız. Yapılandırma sayesin de borcumuzu taksit halinde böldüreceğiz ve de borcumuzu taksit taksit gayet sakin ve rahat bir şekilde ödeyeceğiz. Ak Bank vasıtasıyla kredi almış iseniz ve de ödeyemiyorsanız, AK Bank kredi borcu yapılandırma işlemini yapmanız gerekmektedir. Bu vasıtayla ödemenizi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. AK bank kredi borcu yapılandırma işlemini ak bank şubelerine gidip ve yahut ak bank müşteri hizmetlerini arayarak yapabilme imkanınız vardır.

Ak bank şubelerine gidip, ak bank kredi borcu yapılandırma işleminizi yapacaksanız. AK Bank şubesinde mevcut olarak bulunan müşteri temsilcisinin yanına gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra da sorununuzu anlatmalı ve de yapılandırmak istediğinizi dile getirmelisiniz. Ayrıca hangi ödeme koşullarının sizin adınıza daha uygun, hangi ödeme koşullarının sizin adınıza daha zor olduğunu belirtmelisiniz. Müşteri temsilcinizle birlikte ak bank borcunuzu taksitler halinde sizin de ödeyebileceğiniz bir düzeyde ve banka şartlarına uygun olarak belirlemelisiniz. Daha sonra da ödemelerinizi her ay düzenli olacak bir şekilde yapmalısınız. Yapılandırma işlemi adına küçük miktarda bir faiz uygulanması vardır. Ancak borçlarınız da gecikme yapar iseniz uygulanan faiz miktarında da artış olacaktır.

Kredi Notu Neden Önemli?

Kredi Notu Neden Önemli?

Kredi kartı talep etmek ve ya kredi çekmek isteyenler için kredi notu hayati önem taşımaktadır. Bankacılık sektöründe uzun zamandır kullanılmakta olan Findeks kredi notu bizim hayatımıza yeni yeni girmektedir. Bütün bankalar kredi başvurusunda bulunan müşterilerini incelerken önemli bir referans olarak bu kredi notuna bakmaktadır. Kredi notu bireysel anlamda değerlendirilen ve bireyin tüm kredi ve kredi kartı ödemelerine ait performansları değerlendirmesi anlamını taşımaktadır.

       Dokuz bankanın katılımıyla kurulmuş olan Kredi Kayıt Bürosu, kredi başvurusu yapan bireyin geçmişe dair tüm ödemelerini değerlendirir ve buna bağlı olarak bir performans değeri hazırlar. 2014 senesinden beri bireysel ve reel sektör tarafından da bu değerlendirmeyi kullanmaya başlamış ve bu işlem Findeks kredi notu olarak adlandırılmıştır. Findeks kredi notu olarak bilinen bu değerlendirme, Kredi Kayıt Bürosu tarafından hazırlanan Risk Raporu özelliği de taşımaktadır. Onay verilirse3. Kişilere ait risk raporlarına ve notlarına da ulaşma imkanı olan Findeks kredi notu sisteminde, puanlama değerlendirmesi 0 ile 1900 arasında değişkenlik göstermektedir. En düşük puana sahip kişiler en riskli kişiler olarak adlandırılır. 1900 puan ise en güvenilir kişi olarak ifade edilir.

Bu günümüzde yüksek miktarda nakit ihtiyacının karşılanması, kredi kartı kullanımlarının tek yasal ve güvenilir yolu için kredi notunun bilinmesi gerekmektedir. Bireyin ödemelerine göre her ay güncellenen bir sistem ile kredi notu, geçmişteki bilgilerinize göre güncellenmesi sağlanmakta ve bu durum gelecekte ki ödemeler için önemli bir referans oluşturmaktadır. Kredi notunuzun yüksek olmasının en büyük önemi ise ödeme ihtimalinin yüksek olduğu anlamına gelmesinden dolayı, bu durum bankalar tarafından önemle karşılanmakta ve değerlendirilmektedir. Birey eğer kredi notunu bilir ise ve buna göre davranır ise ödemelerini daha düzenli hale getirerek yükselmesi için çabalamaktadır. Bu da ihtiyaç kredisi çekmek isteyen bireylere olumlu bir dönüş verilmesinin sebebi olur. Kredi notunuzun ne kadar yüksek olursa o kadar güvenirliliğiniz artar ve bankalardan istediğiniz miktarda nakit parayı çekebilirsiniz. Ancak kredi notunuz düşük olursa istediğiniz miktarda nakit parayı çekemeyebilirsiniz.