Google’ye Reklam Vermek

Google Reklam Vermek

Google Reklam ve de Önemi

Google bütün işletmeler adına oldukça çok önemli bir platformdur. Yapılan olan aramalar sayesinde işletmeniz hemen bir anda oldukça popüler olabileceği gibi var olmakta olan popülerliğini de yitirebilme özelliklerine sahiptir. Türkiye de çok fazlasıyla öne çıkmamış olsa dahi Google reklam vermek son dönemler içinde arama sonuçlarında harita verilerine çok daha fazla yer vermektedir. Sadece adres bilgileri de değil yorumlar, telefon adres bilgileri, oylamalar, diğer sosyal ağ hesaplarının linkleri ve de çok daha fazlasını paylaşmaktadır. Arama sonuçlarının ise işletmenizde yer alması, farkında olmasanız dahi sizlere oldukça olumlu sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple sosyal platformda aktif olduğunuz süre Google de de bu şekilde yer alabilmek adına gerekli çalışmaları yapmanız gerekmektedir.

Google Reklam Nedir?

Dünyanın en önde gelen, ünlü ve lider arama motorlarının başında olan Google firmasının sanal ortamında Google Adwords olarak da bilinmekte olan Google reklam vermek modeli kişi ve yahut kurumların web sitelerini arama sonuçların da üst sıralara çıkarması sağlamaktadır. Böylece firmalar ürün ve de hizmetlerini kolay bir şekilde geniş kitlelere tanıtabilme özelliğine sahiptir. Google reklam hizmeti almakta olan bir web sitesi Google arama motoru sonuçlarını sayfasında rekabetlere göre genel bir ifadeyle üst sıralarda yer almaktadır.

Google Reklam Sisteminin Önemi

Sanal ortam kullanıcılarına yapılmakta olan anketlere ve de araştırmalara göre kullanıcıların önemli olan bir kısmı internette de aradığını arama motorlarında aramaktadır. Bu kullanıcıların %87 si arama motoru sonuçlarının yalnızca ilk sayfasını incelemektedir. Araştırmaların sonuçlarına bakacak olursak bir firma ve yahut marka adına Google reklam vermek amacıyla arama sonuçlarında 1. sayfada olmak diğer rakiplerine göre oldukça çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.