2019’da Mobil İnternet Paylaşımı Ücretli Olacak!

Edindiğimiz bilgilere göre telefonun internetini paylaşmak ücretli hale gelecek. Turkcell’den edindiğimiz bilgilerde telefonun WiFi – hotspot veya kişisel erişim noktası olarak adlandırılan özelliğin erişimini aktif eden kullanıcılara 9 TL açma bedeli yansıyacak.

Mobil erişim noktasını açtığı için 9 TL alınan kullanıcılara verdiği ücret karşılığında , internet paylaşımında kullanılabilecek 2 GB internet paketi tanımlanıyor ayrıca. Kullanan kişinin verilen 2 GB internet paketini bitirmesi halinde kendi paketinde bulunan internet devreye girecek. Kendi paketi bittiğinde ise kullanımı otomatik olarak durdurulacak.

İncelemelere göre yurt dışında kullanılan bu yöntem sınırsız tarifeleri olan kullanıcılara amacı dışında yoğun tüketim kullanmaması amacıyla bu yöntem uygulanıyor. 3G’nin kullanıma başlandığı zamanlarda bu yöntem uygulanmış önlemler alınmış ve uygulanarak devam edilmişti. Şu sıralar kotaların artması ve 5G’ye geçişlerin olduğu söylemler zamanında bu ücretin alınması kabul edilir değil.

Mobil erişim noktası yönteminin uygulanacağı tarih ise Turkcell tarafından ücretlendirmeye 15 ocak 2019’dan sonra başlayacak. Diğer operatörlerin bu uygulamayı yapıp yapmayacağı bilinmiyor.

2019’un gelmesine sayılı günler kala birlikte bir çok kötü haber aldık Teknolojinin gelişmesi çağın şartlarına ekonomik açıdan internetin su, elektrik gibi zorunlu ihtiyaç haline gelmesi çoğu insanın canını sıkmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.